Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie se stala součástí italského zdravotnictví

Autor: Externí zdroj

Od roku 1998 probíhal v italské Lucce pilotní projekt, který trval 15 let, a jehož cílem bylo vyhodnotit možnosti integrace homeopatie do systému veřejného zdravotnictví.

Ilustrační foto

Do studie bylo zahrnuto více než 4 000 lidí. Zveřejněné výsledky prokázaly, že homeopatii lze s úspěchem používat společně s klasickou medicínou a v některých případech ji může i nahradit.

Výzkum se věnoval účinnosti homepatie a dalších komplementárních terapeutických metod v případech alergií, nemocí dýchacích cest, vedlejších účinků léčby rakoviny, posuzoval celkovou nákladovost a možnost zvládání rizik.

Obyvatelé celé Evropy se ve svých snahách o uchování dobrého zdraví a léčení svých neduhů a nemocí stále častěji obracejí k metodám komplementární medicíny. Reforma V. kapitoly italské Ústavy umožnila každému regionu samostatně rozhodovat a prakticky organizovat vlastní systém péče o zdraví obyvatelstva. V únoru 2013 uzavřela italská Národní vláda, regiony a provincie Trento a Bolzano. Dohodu o podmínkách a požadavcích na certifikaci a kvalitu vzdělávání a používání akupunktury, fytoterapie a homeopatie v praxi lékařů, v níž se stanoví zásady vzdělávání a výcviku v oboru akupunktury, fytoterapie, homeopatie, homotoxikologie a antroposofické medicíny.

V některých regionech včetně Toskánska se rozhodli zahrnout komplementární medicínu mezi základní metody péče o zdraví obyvatel a vytvořit příslušné struktury, které umožní integrovat jimi nabízené zdravotní služby do systému veřejného zdravotnictví. Region Toskánsko zřídil v roce 1998 homeopatickou kliniku v Lucce jako součást pilotního projektu s cílem zhodnotit proveditelnost plánu začlenit komplementární medicínu do systému veřejného zdravotnictví. Do dnešního dne bylo na klinice v Lucce ošetřeno přes 4 000 pacientů. Zároveň probíhal výzkum účinnosti homeopatie u celého vzorku a zvlášť u některých skupin - dětí, žen a rodičů pacientů. Prováděla se také studie, která sledovala efekt homeopatie u atopických onemocnění, nemocí dýchacího traktu a vedlejších účinků léčby rakoviny u žen. Další části výzkumu se zabývaly finanční nákladností jednotlivých způsobů léčby, sociodemografickými charakteristikami pacientů, dodržováním norem a řízením rizik. Výsledky prokazují, že homeopatii lze efektivně integrovat do systému zdravotní péče a v některých případech může i nahradit alopatickou medicínu, a že příklad Toskánska může být užitečný při zpracování národních nebo evropských zásad užívání prostředků komplementární medicíny.

Překlad: Bc. Eva Leňová

Více informací: Integration of homeopathy and complementary medicine in the public health system in Italy: national regulation and regional experiences

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.8.2020 11:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze