Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie se stala součástí italského zdravotnictví

Autor: Externí zdroj

Od roku 1998 probíhal v italské Lucce pilotní projekt, který trval 15 let, a jehož cílem bylo vyhodnotit možnosti integrace homeopatie do systému veřejného zdravotnictví.

Ilustrační foto

Do studie bylo zahrnuto více než 4 000 lidí. Zveřejněné výsledky prokázaly, že homeopatii lze s úspěchem používat společně s klasickou medicínou a v některých případech ji může i nahradit.

Výzkum se věnoval účinnosti homepatie a dalších komplementárních terapeutických metod v případech alergií, nemocí dýchacích cest, vedlejších účinků léčby rakoviny, posuzoval celkovou nákladovost a možnost zvládání rizik.

Obyvatelé celé Evropy se ve svých snahách o uchování dobrého zdraví a léčení svých neduhů a nemocí stále častěji obracejí k metodám komplementární medicíny. Reforma V. kapitoly italské Ústavy umožnila každému regionu samostatně rozhodovat a prakticky organizovat vlastní systém péče o zdraví obyvatelstva. V únoru 2013 uzavřela italská Národní vláda, regiony a provincie Trento a Bolzano. Dohodu o podmínkách a požadavcích na certifikaci a kvalitu vzdělávání a používání akupunktury, fytoterapie a homeopatie v praxi lékařů, v níž se stanoví zásady vzdělávání a výcviku v oboru akupunktury, fytoterapie, homeopatie, homotoxikologie a antroposofické medicíny.

V některých regionech včetně Toskánska se rozhodli zahrnout komplementární medicínu mezi základní metody péče o zdraví obyvatel a vytvořit příslušné struktury, které umožní integrovat jimi nabízené zdravotní služby do systému veřejného zdravotnictví. Region Toskánsko zřídil v roce 1998 homeopatickou kliniku v Lucce jako součást pilotního projektu s cílem zhodnotit proveditelnost plánu začlenit komplementární medicínu do systému veřejného zdravotnictví. Do dnešního dne bylo na klinice v Lucce ošetřeno přes 4 000 pacientů. Zároveň probíhal výzkum účinnosti homeopatie u celého vzorku a zvlášť u některých skupin - dětí, žen a rodičů pacientů. Prováděla se také studie, která sledovala efekt homeopatie u atopických onemocnění, nemocí dýchacího traktu a vedlejších účinků léčby rakoviny u žen. Další části výzkumu se zabývaly finanční nákladností jednotlivých způsobů léčby, sociodemografickými charakteristikami pacientů, dodržováním norem a řízením rizik. Výsledky prokazují, že homeopatii lze efektivně integrovat do systému zdravotní péče a v některých případech může i nahradit alopatickou medicínu, a že příklad Toskánska může být užitečný při zpracování národních nebo evropských zásad užívání prostředků komplementární medicíny.

Překlad: Bc. Eva Leňová

Více informací: Integration of homeopathy and complementary medicine in the public health system in Italy: national regulation and regional experiences

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 09:15

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze