Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Výživa pro děti s nesnášenlivostí vajec

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Dětí s tímto problémem není naštěstí mnoho a vejce lze ve stravě poměrně dobře nahradit. Navíc je velice často rozdíl mezi alergií na vaječný žloutek a na vaječný bílek...Co si o tématu myslí a co doporučuje MUDr. Kateřina Formánková? 

Ilustrační foto

Častější je alergie na vaječný bílek. Dítě, které má alergii na vejce, by nemělo v žádném případě konzumovat kuřata, protože kuřecí maso obsahuje bílkovinu identickou s bílkovinou vaječnou.

Nejčastěji nám vejce v kuchyni chybí při přípravě těsta nebo například v „trojobalu“. Což je sice u dětí oblíbená pochoutka, ale ne příliš vhodná. Kynuté těsto lze připravit zcela bez vajec, horší je třené těsto, kde se bez vajec neobejdeme. Proto volíme moučníky z tvarohového či listového těsta. Trojobal připravíme z mouky a mléka (těstíčko) a pak maso či sýr obalíme ve strouhance.

Vejce jsou výborným zdrojem hlavně bílkovin a železa. Ale umíme je ve stravě nahradit masem, listovou zeleninou, vločkami (obsahují hodně železa, vápníku a bílkovin). Zdrojem bílkovin jsou kromě mléčných výrobků také ryby, luštěniny a např. i žito.

Tvarohové těsto

  • 250 g másla
  • 250 g tvarohu
  • 250 g mouky

Všechny přísady zpracujeme do těsta a tvoříme šátečky či trojúhelníčky, které plníme různými náplněmi (marmeláda, tvaroh, ořechová nádivka, mák) nebo uděláme roládu. Plát těsta posypeme rozinkami, skořicí, pokapeme máslem, opraženými oříšky, strouhankou nebo mletým mákem, zarolujeme a pečeme ve vyhřáté troubě do růžova.

Stejným způsobem můžeme připravit slanou roládu, kdy těsto potřeme passatou z rajčat, kterou ochutíme solí, česnekem, event. bazalkou, poklademe plátky šunky, pokrájenou zelenou cibulkou a zarolujeme. Povrch posypeme sýrem a pečeme dorůžova.

Z těsta lze připravit i různě ochucené tyčinky – makové, sýrové, sezamové, paprikové, kmínové, tymiánové, apod.
Rovněž můžeme vytvořit paštičky, které plníme různými nádivkami – pro děti je výborná například nádivka z avokáda, pro dospělé z žampiónů.

Výroba paštiček

Z rozváleného těsta vykrajujeme kolečka a kroužky, které pokládáme po obvodu kolečka lehce navlhčeného vodou. Pečeme na pečícím papíru dorůžova. Po vychladnutí plníme.

Náplň z avokáda (množství na poloviční dávku těsta)
2 zralá avokáda, zelená cibulka nebo pórek, ¼ velké čerstvé červené papriky nebo hrst scherry rajčat, 4 snítky čerstvé petrželky nebo 8 lístků bazalky, sůl, (worchester a pepř pro dospělé).

Avokádo rozmačkáme vidličkou, posolíme a přidáme na velmi drobně nakrájenou zelenou cibulku, červenou papriku nebo rajčata a nadrobno nasekanou petrželku nebo bazalku. Nádivkou plníme košíčky až těsně před podáváním. Nádivka je výborná i jako pomazánka na tousty.

Žampiónová nádivka

Na másle podusíme cibulku a nadrobno nakrájené žampióny, ochutíme drceným kmínek, trochou pepře (pro dospělé) a solí. Pro strávníky, kteří nemají problém s vejci, můžeme přidat 1-2 vejce. Vzniklou směsí plníme košíčky těsně před podáváním.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2020 05:56

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze