Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Výživa pro děti s nesnášenlivostí vajec

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Dětí s tímto problémem není naštěstí mnoho a vejce lze ve stravě poměrně dobře nahradit. Navíc je velice často rozdíl mezi alergií na vaječný žloutek a na vaječný bílek...Co si o tématu myslí a co doporučuje MUDr. Kateřina Formánková? 

Ilustrační foto

Častější je alergie na vaječný bílek. Dítě, které má alergii na vejce, by nemělo v žádném případě konzumovat kuřata, protože kuřecí maso obsahuje bílkovinu identickou s bílkovinou vaječnou.

Nejčastěji nám vejce v kuchyni chybí při přípravě těsta nebo například v „trojobalu“. Což je sice u dětí oblíbená pochoutka, ale ne příliš vhodná. Kynuté těsto lze připravit zcela bez vajec, horší je třené těsto, kde se bez vajec neobejdeme. Proto volíme moučníky z tvarohového či listového těsta. Trojobal připravíme z mouky a mléka (těstíčko) a pak maso či sýr obalíme ve strouhance.

Vejce jsou výborným zdrojem hlavně bílkovin a železa. Ale umíme je ve stravě nahradit masem, listovou zeleninou, vločkami (obsahují hodně železa, vápníku a bílkovin). Zdrojem bílkovin jsou kromě mléčných výrobků také ryby, luštěniny a např. i žito.

Tvarohové těsto

  • 250 g másla
  • 250 g tvarohu
  • 250 g mouky

Všechny přísady zpracujeme do těsta a tvoříme šátečky či trojúhelníčky, které plníme různými náplněmi (marmeláda, tvaroh, ořechová nádivka, mák) nebo uděláme roládu. Plát těsta posypeme rozinkami, skořicí, pokapeme máslem, opraženými oříšky, strouhankou nebo mletým mákem, zarolujeme a pečeme ve vyhřáté troubě do růžova.

Stejným způsobem můžeme připravit slanou roládu, kdy těsto potřeme passatou z rajčat, kterou ochutíme solí, česnekem, event. bazalkou, poklademe plátky šunky, pokrájenou zelenou cibulkou a zarolujeme. Povrch posypeme sýrem a pečeme dorůžova.

Z těsta lze připravit i různě ochucené tyčinky – makové, sýrové, sezamové, paprikové, kmínové, tymiánové, apod.
Rovněž můžeme vytvořit paštičky, které plníme různými nádivkami – pro děti je výborná například nádivka z avokáda, pro dospělé z žampiónů.

Výroba paštiček

Z rozváleného těsta vykrajujeme kolečka a kroužky, které pokládáme po obvodu kolečka lehce navlhčeného vodou. Pečeme na pečícím papíru dorůžova. Po vychladnutí plníme.

Náplň z avokáda (množství na poloviční dávku těsta)
2 zralá avokáda, zelená cibulka nebo pórek, ¼ velké čerstvé červené papriky nebo hrst scherry rajčat, 4 snítky čerstvé petrželky nebo 8 lístků bazalky, sůl, (worchester a pepř pro dospělé).

Avokádo rozmačkáme vidličkou, posolíme a přidáme na velmi drobně nakrájenou zelenou cibulku, červenou papriku nebo rajčata a nadrobno nasekanou petrželku nebo bazalku. Nádivkou plníme košíčky až těsně před podáváním. Nádivka je výborná i jako pomazánka na tousty.

Žampiónová nádivka

Na másle podusíme cibulku a nadrobno nakrájené žampióny, ochutíme drceným kmínek, trochou pepře (pro dospělé) a solí. Pro strávníky, kteří nemají problém s vejci, můžeme přidat 1-2 vejce. Vzniklou směsí plníme košíčky těsně před podáváním.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.2.2020 17:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze