Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Matka Tereza pomáhala druhým i díky homeopatii...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Před několika dny, 4. září 2016, byla ve Vatikánu papežem Františkem I. svatořečena Matka Tereza. Matka Tereza působila v Kalkatě. Než začala působit mezi chudými, absolvovala pečovatelský kurz u lékařských misionářek. Její odhodlání a soucit s utrpením nemocných jí otevřely cestu k pokračování v její obětavé práci. Mnozí lékaři s ní dokonce úzce spolupracovali. Byli mezi nimi přívrženci klasické medicíny i homeopatie. Je to pochopitelné – v Indii je homeopatie rozšířená a stala se tak každodenní součástí její péče o nemocné.

Ilustrační foto
Zdroj: wikipedia.org

S homeopatií se Matka Tereza seznámila u známého indického lékaře Dr. Diwan Jai Chanda. V roce 1950 otevřela první bezplatnou homeopatickou ošetřovnu v Kalkatě. Matka Tereza však neléčila konstitučně, ani neléčila chronická či závažná akutní onemocnění. Složité případy léčili vždy odborníci.

Homeopatii Matka Tereza používala jako první pomoc. Úkolem Misionářek lásky je zmírňovat utrpení chudých. Podle Dr. M. Gomes – jedné ze sester komunity, vystudované lékařky, která s Matkou Terezou spolupracovala již od roku 1945, Matka Tereza věřila, že homeopatická léčba je v péči a léčbě chudých a trpících nepostradatelná. Nedá se říci, že by homeopatii upřednostňovala, stejně tak nekladla na první místo klasickou medicínu. Hlavním cílem kongregace je pomáhat nemocným a zmírňovat jejich utrpení. S ohledem na finanční podmínky si sestry mohly dovolit používat jenom účinné metody pomoci a léčby. A protože viděly, že homeopatie je účinná, používaly ji. I v současné době mnoho sester studuje homeopatii na homeopatických fakultách.

Je důležité podotknout, že sestry své nemocné nikdy nenutily ke konverzi na křesťanskou víru. Jak říká hinduista Aarti Kumari, který do komunity přicházel pro pomoc: „Matka Tereza byla vždy ikonou soužití různých náboženství – a to je také důvod, proč si jí tak nesmírně vážím.“ Byl pro ni důležitější člověk a jeho srdce, než to, k jaké konfesi kdo patří. Byla zastánkyní názoru, že křesťan má být dobrým křesťanem, muslim dobrým muslimem a hinduista dobrým hinduistou.

Postojem Matky Terezy se můžeme inspirovat i my. V roce 1979, kdy obdržela Nobelovou cenu míru, odpověděla na dotaz, který ji položil novinář: „Matko, …až umřete, svět bude zase rychle takový, jaký byl před vámi. Co se změní veškerou vynaloženou prací?“

„Nikdy jsem nechtěla změnit svět. Jen zkouším být kapkou čisté vody, skrze niž by zářila Boží láska. Připadá vám to málo?... Zkuste to taky, být takovou kapkou. Pak budeme dva. Jste ženatý? Řekněte to i své ženě a budeme tři. Když řeknete svým dětem, bude nás šest…“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 16:56

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze