Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Stres u psů

Autor: Petra Sumeráková

Stres je faktor, který ovlivňuje chování i celkové zdraví nejen lidí, ale i psů. Je to rizikový faktor, o kterém začneme více přemýšlet teprve, když z něho vyplyne nějaký další problém, například zažívací potíže, nežádoucí chování typu nadměrné štěkání, značkování, ničení majetku, atd.

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Spouštěčem stresu může být celá řada podnětů, které je někdy obtížné odhalit. Proto i léčba a volba vhodných léků je někdy během na dlouhou trať či přímo maraton.

Vyjmenujme si nejčastější typy stresových situací, se kterými se majitelé psů mohou setkat:

  • Stres z odloučení - odchod páníčka do práce nebo jeho odjezd/služební cesta, dovolená, atd.
  • Stres z nového člena rodiny - příchod dítěte či dalšího psa, kočky, atd.
  • Stres z jízdy autem
  • Stres z bouřek, ohňostrojů, ran, deště
  • Stres z cizího prostředí, lidí, ostatních psů

A samostatná kapitola je obtížně identifikovatelný stres, kdy je pes velmi slabý v povaze, neustále napjatý, neklidný a my nevíme z čeho přesně.

Nejúčinnější léčbou je vyvarovat psa nadměrnému množství stresových situací, které na něj působí. Jsou ovšem takové, kterým se vyhnout nelze a tím pádem se musíme naučit s nimi bojovat nebo lépe řečeno postupně se s nimi skamarádit. V těchto případech je mnohem důležitější chování samotného majitele, než-li medikace jako taková. Vy jste vždy pánem situace a vy musíte psu ukázat, že v podstatě o nic nejde a nic hrozného se neděje. Vaše chování a přístup je klíčem k úspěchu a zvládnutí krizových stavů.

Homeopatika je nutné vybrat cíleně a individuálně.

Léky, které můžete vyzkoušet bez lékařské porady a na zklidnění nervové soustavy jsou:

  • Phosphorus 15 C a Gelsemium sempervirens 30 C

Velmi účinné jsou v případě stresu Bachovy esence, a to konkrétně kombinace:

  • Topol (Aspen) + Kejklířka skrvnitá (Mimulus) – ostatní esence volte dle individuálních obtíží.

Pomoci Vám může i bylinná tinktura Kozlíku lékařského s dávkováním 1 kapka na 1 kg váhy psa.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.12.2022 02:53

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze