Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Sirup z rozmarýny uleví od migrény

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Babí léto nám umožňuje trávit víc času na zahrádce, „hrát si s hlínou“, sbírat opadaná jablíčka a stříhat bylinky. Letos se našim bylinkám velmi dařilo. I rozmarýn se nám pěkně rozrostl. Ostříhali jsme ho, část sušíme, z několika větviček manžel připravil tinkturu a ze zbytku jsem uvařila sirup.

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Rozmarýnový sirup je vhodný při nechutenství, při nervozitě a nervovém vyčerpání. Můžete ho také užívat při nízkém tlaku, bolestech hlavy a migréně. Některé zdroje dokonce uvádí, že rozmarýnový sirup uleví od kašle či potížích při astmatu.

V chladných podzimních dnech, které nás zanedlouho čekají, můžete sirupem přisladit zázvorový čaj.

Potřebujeme:

  • několik větviček rozmarýnu (asi 10−15),
  • 1–2 nakrájené citrony,
  • 1,5 l vody,
  • 750 g třtinového cukru.

Postup:
Vodu v hrnci přiveďte k varu, přidejte rozmarýn a citron, vařte asi 10 minut, poté nechte louhovat půl hodiny. Pak odvar proceďte, přidejte cukr a vařte na mírném ohni do zhoustnutí. Hotový sirup nalijte do horkých lahví a uzavřete. Lahvičky zabalte do deky a nechte nasucho sterilizovat. Skladujte na chladném, tmavém místě. Při potížích užívejte 1 čajovou lžičku.

Tento sirup neužívejte v těhotenství, při vysokém krevním tlaku, při onemocněních jater a ledvin a terapeuticky nepodávejte malým dětem.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:42

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze