Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hematom na děloze

Autor: Redakce

Hematom v těhotenství vzniká nahromaděním krve mezi membránami placenty a dělohy. Objevuje se již na začátku těhotenství. Obecně se doporučuje přiměřený odpočinek a dostatek tekutin (dehydratace může způsobit děložní kontrakce).

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

V poradně porodní asistentky se naše čtenářka ptá na homeopatické léky, které by jí mohly pomoci:

„Dobrý den. Jsem na začátku 12. týdne těhotenství a od 10. týdne mě trápí hematom na děloze. Existuje, prosím, něco, co mi pomůže a miminku neuškodí? Slyšela jsem o arnice. Moc děkuji.“

Na dotaz odpověděla naše porodní asistentka Bc. Romana Gogelová:

„Dobrý den, homeopatické léky jsou naprosto neškodné a tím také velmi kompatibilní s graviditou. Pro Váš problém doporučuji

  • ARNICA MONTANA 15 C – 2x denně 5 granulí,
  • LUTEINUM 5 C – 2x denně 5 granulí,
  • HAMAMELIS VIRGINIANA 9 C 1x denně 5 granulí.

Všechny léky užívejte do ukončeného 24. týdne. Držím palce.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 16:32

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze