Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Hematom na děloze

Autor: Redakce

Hematom v těhotenství vzniká nahromaděním krve mezi membránami placenty a dělohy. Objevuje se již na začátku těhotenství. Obecně se doporučuje přiměřený odpočinek a dostatek tekutin (dehydratace může způsobit děložní kontrakce).

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

V poradně porodní asistentky se naše čtenářka ptá na homeopatické léky, které by jí mohly pomoci:

„Dobrý den. Jsem na začátku 12. týdne těhotenství a od 10. týdne mě trápí hematom na děloze. Existuje, prosím, něco, co mi pomůže a miminku neuškodí? Slyšela jsem o arnice. Moc děkuji.“

Na dotaz odpověděla naše porodní asistentka Bc. Romana Gogelová:

„Dobrý den, homeopatické léky jsou naprosto neškodné a tím také velmi kompatibilní s graviditou. Pro Váš problém doporučuji

  • ARNICA MONTANA 15 C – 2x denně 5 granulí,
  • LUTEINUM 5 C – 2x denně 5 granulí,
  • HAMAMELIS VIRGINIANA 9 C 1x denně 5 granulí.

Všechny léky užívejte do ukončeného 24. týdne. Držím palce.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:35

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze