Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Žloutenka

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Naše novopečená prvňačka druhý den po návratu ze školy hrdě hlásila: „Pan ředitel nám poslal do třídy silné mýdlo, protože je všude ZLOUTĚNKA a řekl nám, že si nemáme ukusovat ze svačin, abychom ji nedostaly!“

Ilustrační foto

I starší děti nám sdělily tuto novinu, dokonce mají všichni pokyny napsané i v deníčku. O tom, že v průběhu léta došlo na Moravě k epidemii žloutenky, jsme věděli. Jelikož žijeme v blízkosti Brna, kde je v současnosti nejvíce případů, jsou preventivní opatření ve školních zařízeních pochopitelná.

Ne nadarmo se žloutence lidově říká „nemoc špinavých rukou“. Základní prevencí je totiž důsledné dodržování hygieny – mytí rukou mýdlem: po každém použití WC, před jídlem, po návratu z venku, po cestování veřejnými dopravnými prostředky... Dětem je důležité neustále připomínat, aby si nestrkaly prsty do pusy, aby nepily ve škole ze stejné lahve (ani po otření hrdla lahve), aby neukusovaly ze svačinky svého kamaráda. Důležitou zásadou je také používání vlastního ručníku anebo jednorázových papírových utěrek.

Jak lze prevenci podpořit homeopatickými léky, jsem se zeptala zkušené lékařky-homeopatky MUDr. Evy Kettmannové: 

"Nejlepší prevence infekční hepatitidy je dobře fungující imunitní systém a psychická pohoda. Jak již bylo na Světě homeopatie opakovaně řečeno, měli bychom o své tělo a duši pečovat celý rok – zdravě se stravovat, zařadit dostatek pohybu a relaxace do každodenního života. To je nejúčinnější prevence před zdlouhavým nebo komplikovaným průběhem jakékoliv infekce.

Homeopatická prevence hepatitidy A spočívá v užívání homeopatického léku Phosphorus 30C na posílení jater – 3 dny po sobě, 1x denně 5 kuliček. U akutní infekce jsou nejčastěji předepisovány opět homeopatické léky s výrazným účinkem na játra. Kromě Phosphoru jsou to například: Chelidonium a Lycopodium. Výběr homeopatického léku zaleží na konkrétních symptomech konkrétního pacienta. Váš homeopat může kromě uvedených možností zvolit ze široké palety homeopatických léků, aby podpořil narušenou rovnováhu.

Z bylinek na rychlejší regeneraci jaterní tkáně doporučuji bylinnou tinkturu z ostropestřce mariánského.

Pacienti s infekční hepatitidou by měli alespoň 4 měsíce dodržovat dietu:

  • vyhýbat se smaženým pokrmům a tučnému masu,
  • konzumovat hodně zeleniny, ovoce a čerstvé šťávy,
  • minimálně na půl roku se doporučuje absolutní zákaz alkoholu,
  • někteří pacienti mívají přechodnou intoleranci mléka a nadýmavých potravin,
  • dále je vhodné zařadit do jídelníčku byliny hořké chuti jako listy pampelišky a rukola, podpoří se tím tvorba žluče a zároveň zlepší únavu, která často po infekční hepatitidě delší dobu přetrvává."
Reklama: Camilia

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:00

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze