Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nástup do školky a záchvaty vzteku

Autor: Redakce

Začátek září znamená pro tříleté děti i začátek pravidelného „školkování“. Nástupem do mateřské školy musí denně zvládat kratší i delší odloučení od maminky. Také v naší poradně se často ptáte, jak svým dětem pomoci. Mnohé maminky se obávají, jak jejich děti zvládnou čas mimo domov, zejména když se jejich dítě snadno rozčílí.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

„Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou. Mé dceři budou 3 roky a má nastoupit do školky. Největší starost mi dělají časté záchvaty vzteku. Při vzteku leží na zemi, kope, křičí. Zpočátku odmítá jakýkoli kontakt, cokoli, ke konci záchvatu se cca 10 min (někdy i déle) nechá držet na klíně, i když se ručkama vzpouzí, že nechce. Záchvaty vznikají nejčastěji bez zjevné příčiny, zpravidla kvůli maličkostem. Jinak je to velice milá, usměvavá, dívenka, milující divadlo a své nejbližší. Prosím o radu, jak pomoci dcerce a tím i nám.“

Na dotaz odpověděla Mgr. Alice Lapišová, tvář poradny psychologa:

„Dobrý den, rozumím Vašemu dotazu. Doporučuji situaci řešit osobně s homeopatem, záchvaty budou vyžadovat podrobnější anamnézu a dlouhodobější terapii. Pokuste se vyhledat odborníka blízko svého bydliště. Jako rychlou radu vyzkoušejte následující:

Pro dceru doporučuji NUX VOMICA 30 C, mám s tímto lékem u malých dětí s podobnou indikací dobrou zkušenost.
Vám doporučuji lék SEPIA OFFICINALIS 30 C, 5 granulí 1x denně.

Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.10.2020 22:30

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze