Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nástup do školky a záchvaty vzteku

Autor: Redakce

Začátek září znamená pro tříleté děti i začátek pravidelného „školkování“. Nástupem do mateřské školy musí denně zvládat kratší i delší odloučení od maminky. Také v naší poradně se často ptáte, jak svým dětem pomoci. Mnohé maminky se obávají, jak jejich děti zvládnou čas mimo domov, zejména když se jejich dítě snadno rozčílí.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

„Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou. Mé dceři budou 3 roky a má nastoupit do školky. Největší starost mi dělají časté záchvaty vzteku. Při vzteku leží na zemi, kope, křičí. Zpočátku odmítá jakýkoli kontakt, cokoli, ke konci záchvatu se cca 10 min (někdy i déle) nechá držet na klíně, i když se ručkama vzpouzí, že nechce. Záchvaty vznikají nejčastěji bez zjevné příčiny, zpravidla kvůli maličkostem. Jinak je to velice milá, usměvavá, dívenka, milující divadlo a své nejbližší. Prosím o radu, jak pomoci dcerce a tím i nám.“

Na dotaz odpověděla Mgr. Alice Lapišová, tvář poradny psychologa:

„Dobrý den, rozumím Vašemu dotazu. Doporučuji situaci řešit osobně s homeopatem, záchvaty budou vyžadovat podrobnější anamnézu a dlouhodobější terapii. Pokuste se vyhledat odborníka blízko svého bydliště. Jako rychlou radu vyzkoušejte následující:

Pro dceru doporučuji NUX VOMICA 30 C, mám s tímto lékem u malých dětí s podobnou indikací dobrou zkušenost.
Vám doporučuji lék SEPIA OFFICINALIS 30 C, 5 granulí 1x denně.

Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.12.2019 16:02

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze