Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nástup do školky a záchvaty vzteku

Autor: Redakce

Začátek září znamená pro tříleté děti i začátek pravidelného „školkování“. Nástupem do mateřské školy musí denně zvládat kratší i delší odloučení od maminky. Také v naší poradně se často ptáte, jak svým dětem pomoci. Mnohé maminky se obávají, jak jejich děti zvládnou čas mimo domov, zejména když se jejich dítě snadno rozčílí.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

„Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou. Mé dceři budou 3 roky a má nastoupit do školky. Největší starost mi dělají časté záchvaty vzteku. Při vzteku leží na zemi, kope, křičí. Zpočátku odmítá jakýkoli kontakt, cokoli, ke konci záchvatu se cca 10 min (někdy i déle) nechá držet na klíně, i když se ručkama vzpouzí, že nechce. Záchvaty vznikají nejčastěji bez zjevné příčiny, zpravidla kvůli maličkostem. Jinak je to velice milá, usměvavá, dívenka, milující divadlo a své nejbližší. Prosím o radu, jak pomoci dcerce a tím i nám.“

Na dotaz odpověděla Mgr. Alice Lapišová, tvář poradny psychologa:

„Dobrý den, rozumím Vašemu dotazu. Doporučuji situaci řešit osobně s homeopatem, záchvaty budou vyžadovat podrobnější anamnézu a dlouhodobější terapii. Pokuste se vyhledat odborníka blízko svého bydliště. Jako rychlou radu vyzkoušejte následující:

Pro dceru doporučuji NUX VOMICA 30 C, mám s tímto lékem u malých dětí s podobnou indikací dobrou zkušenost.
Vám doporučuji lék SEPIA OFFICINALIS 30 C, 5 granulí 1x denně.

Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.7.2017 22:27

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze