Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kastrace a homeopatie

Autor: Petra Sumeráková

Kastrace je v dnešní době běžně prováděný operativní zákrok, který veterinář navrhne buď preventivně nebo ze zdravotních důvodů. Kastrují se fenky i pejsci. Osobně jsem v případě nechovných jedinců kastraci velmi nakloněna, a to již v mladém věku, kdy celý zákrok probíhá lépe, následné hojení též a v pozdějším věku nemusíte řešit rizika spojené například se zánětem dělohy u fen či se zvětšenou prostatou u psů.

Ilustrační foto

Pooperační péči a proces hojení si můžeme trochu usnadnit opět pomocí homeopatik. 

  • Lékem číslo jedna je Arnica montana - podáváme ihned po zákroku v ředění 15C 2x denně 5 granulí.
  • Esencí, kterou je velmi přínosné použít ihned po anestezii je bachova esence Star of Bethlehem (Snědek okoličnatý). Léčí různé podoby psychického či fyzického šoku, čímž anestezie je. Podejte 4 kapky na dásně či jazyk.

Další léky, které můžeme použít dle různých komplikací, se kterými se můžeme setkat:

  • Když je pes po anestezii ve velkém šoku, neví co se s ním děje, zrychleně dýchá, obtížně se probouzí, podejme jednorázově lék Aconitum napellus ve vyšší potenci 30C 5 granulí.
  • Pokud nám po operaci špatně pije a je velice slabý, můžeme podat China rubra 15C 2x denně 5 granulí.
  • U fen, kde se jedná o břišní operaci, můžeme pro urychlení normálních fukncí střev podat Raphanus niger 9C
  • Pokud po zákroku zvíře zvrací, je podrážděné a neklidné podejte Nux vomica 9C

Dále si můžeme velmi pomoci bachovými esencemi:

  • Oliva nám pomůže při stavu vyčerpanosti, únavy - pro obnovu síly a energie.
  • Cherry Plum (Slíva třešňová), když má pes přehnanou tendenci si lízat, kousat či dřít stehy - i přes různá bezpečností opatření. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.7.2020 05:36

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze