Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kastrace a homeopatie

Autor: Petra Sumeráková

Kastrace je v dnešní době běžně prováděný operativní zákrok, který veterinář navrhne buď preventivně nebo ze zdravotních důvodů. Kastrují se fenky i pejsci. Osobně jsem v případě nechovných jedinců kastraci velmi nakloněna, a to již v mladém věku, kdy celý zákrok probíhá lépe, následné hojení též a v pozdějším věku nemusíte řešit rizika spojené například se zánětem dělohy u fen či se zvětšenou prostatou u psů.

Ilustrační foto

Pooperační péči a proces hojení si můžeme trochu usnadnit opět pomocí homeopatik. 

  • Lékem číslo jedna je Arnica montana - podáváme ihned po zákroku v ředění 15C 2x denně 5 granulí.
  • Esencí, kterou je velmi přínosné použít ihned po anestezii je bachova esence Star of Bethlehem (Snědek okoličnatý). Léčí různé podoby psychického či fyzického šoku, čímž anestezie je. Podejte 4 kapky na dásně či jazyk.

Další léky, které můžeme použít dle různých komplikací, se kterými se můžeme setkat:

  • Když je pes po anestezii ve velkém šoku, neví co se s ním děje, zrychleně dýchá, obtížně se probouzí, podejme jednorázově lék Aconitum napellus ve vyšší potenci 30C 5 granulí.
  • Pokud nám po operaci špatně pije a je velice slabý, můžeme podat China rubra 15C 2x denně 5 granulí.
  • U fen, kde se jedná o břišní operaci, můžeme pro urychlení normálních fukncí střev podat Raphanus niger 9C
  • Pokud po zákroku zvíře zvrací, je podrážděné a neklidné podejte Nux vomica 9C

Dále si můžeme velmi pomoci bachovými esencemi:

  • Oliva nám pomůže při stavu vyčerpanosti, únavy - pro obnovu síly a energie.
  • Cherry Plum (Slíva třešňová), když má pes přehnanou tendenci si lízat, kousat či dřít stehy - i přes různá bezpečností opatření. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 00:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze