Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co dnes uvařit? Zpracujte si zeleninu, vykouzlíte skvělou omáčku!

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Co mám stále vařit?! Téměř měsíc jsou děti doma, mnozí rodiče s nimi, opět se rozběhl kolotoč vaření - pečení - uklízení - škola doma - práce doma. Pomalu nám dochází inspirace, co máme uvařit. Inspirujte se od PharmDr. Jany Strieglerové.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zpracujte zeleninu a zavařte si skvělou omáčku plnou vitamínů!

Do velkého hrnce nakrájím velké množství cibule a na rostlinném oleji ji do sklovata opražím. Pak přidávám zeleninu nakrájenou na kostky – cukety, rajčata (spařená a oloupaná), patisony, dýni, červenou řepu, česnek, zelené natě (petrželku, celerovou nať, bazalku, tymián, ap.). Lze použít i sušené bylinky. Vše vařím do měkka a pak tyčovým mixérem rozmixuji do hladka. Ochutím pouze solí a bylinkami. Chuť skvěle podtrhne, pokud nechám vyvařit několik bobkových listů a nové koření.

Výslednou omáčku plním do sklenic a pasterizuji na 100 °C asi 30 min. Po zavaření otáčím sklenice víčkem dolů, aby se víčko dobře zatáhlo. Používám jak větší sklenice (pro rodinné jídlo), tak malé skleničky – pro jednoho (bereme si do práce na oběd).

Množství jednotlivé zeleniny různě kombinuji podle toho, co mám doma k dispozici. Když přidám více rajčat a červenou řepu, je výsledná omáčka krásně červená. Každá dávka se podaří barevně i chuťově vždy trochu jinak. 

Omáčky lze použít k jakékoliv příloze (k bramborám, rýži, těstovinám, atd.).

Obměnou je přídavek luštěniny, nejlépe fazolí. Ty je potřeba předem namočit a uvařit v čisté vodě zvlášť. Uvařené fazole přidáváme do hotové omáčky. Omáčku s luštěninou je třeba zavařovat delší dobu a na vyšší teplotu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze