Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co dnes uvařit? Zpracujte si zeleninu, vykouzlíte skvělou omáčku!

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Co mám stále vařit?! Téměř měsíc jsou děti doma, mnozí rodiče s nimi, opět se rozběhl kolotoč vaření - pečení - uklízení - škola doma - práce doma. Pomalu nám dochází inspirace, co máme uvařit. Inspirujte se od PharmDr. Jany Strieglerové.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zpracujte zeleninu a zavařte si skvělou omáčku plnou vitamínů!

Do velkého hrnce nakrájím velké množství cibule a na rostlinném oleji ji do sklovata opražím. Pak přidávám zeleninu nakrájenou na kostky – cukety, rajčata (spařená a oloupaná), patisony, dýni, červenou řepu, česnek, zelené natě (petrželku, celerovou nať, bazalku, tymián, ap.). Lze použít i sušené bylinky. Vše vařím do měkka a pak tyčovým mixérem rozmixuji do hladka. Ochutím pouze solí a bylinkami. Chuť skvěle podtrhne, pokud nechám vyvařit několik bobkových listů a nové koření.

Výslednou omáčku plním do sklenic a pasterizuji na 100 °C asi 30 min. Po zavaření otáčím sklenice víčkem dolů, aby se víčko dobře zatáhlo. Používám jak větší sklenice (pro rodinné jídlo), tak malé skleničky – pro jednoho (bereme si do práce na oběd).

Množství jednotlivé zeleniny různě kombinuji podle toho, co mám doma k dispozici. Když přidám více rajčat a červenou řepu, je výsledná omáčka krásně červená. Každá dávka se podaří barevně i chuťově vždy trochu jinak. 

Omáčky lze použít k jakékoliv příloze (k bramborám, rýži, těstovinám, atd.).

Obměnou je přídavek luštěniny, nejlépe fazolí. Ty je potřeba předem namočit a uvařit v čisté vodě zvlášť. Uvařené fazole přidáváme do hotové omáčky. Omáčku s luštěninou je třeba zavařovat delší dobu a na vyšší teplotu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 23:36

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze