Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Proč světoznámí sportovci užívají homeopatické léky?

Autor: Externí zdroj

Nyní, kdy je veškerá pozornost zaměřena na sport, si připomeňme, že homeopatii využívají po celém světě také úspěšní sportovci a sportovkyně. I když existuje více než dva a půl tisíce homeopatických léků, sportovec, který zná přibližně půltucet „sportovních“ léků, bude o krok napřed před soupeři.

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia.org

Užívání homeopatických léků je jednoduché, dobře se balí na cesty (jsou v malých plastových tubičkách) a lze je lehce strčit do sportovní tašky. S pilulkami hořkosti nemají tyto léky ve tvaru malých kuliček nic společného. Chutnají jako cukr a rychle se rozpustí a vstřebají pod jazykem.

Jamajský sprinter Usain Bolt

Usain Bolt, sprinter a slavný vítěz četných zlatých medailí, aktuálně držitel zlatého olympijského hattricku, užívá homeopatické léky od svých 16 let. Léčí se u německého sportovního lékaře a homeopata Hans-Wilhelma Müller-Wohlfahrta na jeho mnichovské klinice.

„Chodím sem od svých 16 let,” řekl držitel světového rekordu v běhu na 100 metrů na tiskové konferenci v Mnichově. „Známe se dlouho. Pokaždé, když mám problém, mi dobře poradí a věnuje mi péči. Je nejlepší ve všem, co dělá. Jsme si velmi blízcí.”

Louise Hazelová

„Jako profesionální sportovkyně si myslím, že je nesmírně důležité pečlivě zvažovat, co si dáváte do svého těla. Proto volím pro své zdraví a dobrou pohodu přírodní přístup. Jako účastnice olympijských her jsem užívala homeopatické léky nespočetněkrát, aby mi pomohly s různými naraženinami a modřinami, které jsem si způsobila o překážky. Mým nejoblíbenějším homeopatickým lékem je Arnica a ani by mě nenapadlo užívat něco jiného.”

Proč sportovci spoléhají na homeopatii?

  • Homeopatické léky urychlují hojivý proces a sportovec se díky nim vrátí k tréninku a závodění mnohem rychleji.
  • Není riziko dopingu. Doping je užívání zakázaných léků za účelem zlepšení výkonu při závodech. Jelikož homeopatické léky jsou koloidní roztoky a obsahují nanočástice, neobjeví se při žádném způsobu testování přítomnosti drog (krevní testy).
  • Je doložena vysoce kvalitním výzkumem dostupným v 39 studiích na statisticky významném počtu lidí, které byly publikovány v recenzovaných lékařských časopisech.

Zdroj: úryvek z článku Why Do World Famous Sports Men Use Homeopathy?

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 09:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze