Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Gastritida a Ipecacuanha

Autor: Petra Sumeráková

Gastritidu neboli zánět žaludku známe všichni zcela jistě, mnozí si ho už někdy zažili a občas potrápí i naše psí miláčky.

Ilustrační foto

K zánětu žaludku může vést nadměrný stres, bakteriální infekce, tučná či nevhodně upravená strava, pozření zkaženého jídla, ale i špatná imunita a řada dalších faktorů. U pejsků se většinou pozná bolestí břicha, nadmutím, apatií, nechutenstvím a velmi často zvracením, může být přítomna i zvýšená teplota.

Vyšetření musí provést veterinární lékář, který naordinuje psu adekvátní léčbu a nastaví přísnou dietu, která trvá několik dní, nežli se žaludeční sliznice zklidní.

Nicméně při opravdu úporném zvracení, které začne třeba ve večerních hodinách a my nemáme možnost dopravit se k veterinárnímu lékaři, který by podal psu antiemetika /léky proti zvracení/, můžeme si velmi dobře pomocí homeopatií.

Mám ve smečce velmi staré jedince s oslabenou imunitou a tak nás čas od času gastritida potká a jelikož se u nás projevuje opravdu silným a úporným zvracením a často hrozí dehydratace, podávám v takových případech lék IPECACUANHA 9C - rozpustím si 5 granulí ve 20ml vody a podávám psu na jazyk doslova po kapkách, každých 15 minut až do zlepšení stavu. Zvracení se nám vždy podařilo zastavit maximálně do dvou hodin.

První den je lepší nechat psa na úplné hladovce, později nasadit veterinární dietu, kterou doporučuji podávat po malých dávkách zprvu několikrát denně, ideálně 3x, aby žaludek zvládl stravu pomalu a v klidu trávit. Většinou se dieta podává minimálně týden, při chronických gastritidách dokonce doživotně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 01:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze