Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rozhovor s dětskou lékařkou Věrou Budkovou...

Autor: Redakce

Rodiče stále více vyhledávají pediatry-homeopaty. Proč tomu tak je? S lékařkou Věrou Budkovou nejen o homeopatii, ale také o potřebě očkování, antibiotické léčbě a kortikoidech.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

V ordinaci pediatričky-homeopatky Věry Budkové je živo. Vchází maminka se šestiměsíčním miminkem. Nevadí jí přítomnost redaktorky, je ustaraná a nevyspalá. Hlavním problémem je bolestivé kojení. „Maminko, ty jsi plakala?“ Nepatrné přikývnutí. „Pojď sem,“ odpoví něžně lékařka a přivine si zoufalou maminku k sobě a začne ji povzbuzovat: „Jsi šikovná, jde ti to moc dobře.“

„Najednou byl k ruce pouze Nurofen, Paralen, kortikoidy, antibiotika a další základní léky, které děti zpočátku onemocnění nepotřebovaly a nepomáhalo jim to,“ popisuje lékařka-homeopatka Věra Budková. Zejména empatický přístup lékaře je tím, čeho se nám v ordinacích běžně nedostává. Věra Budková je přátelská a rodiče často oslovuje „maminko, ty… a tatínku, ty…“, když jim vysvětluje postup při kojení či léčbě. Je to tak bližší, osobní. Svůj čas věnuje hlavně pacientům. Rovněž z domova, mimo ordinační hodiny, odpovídá na e-maily a esemesky. „Je důležité být s pacientem v kontaktu a zvlášť u homeopatie je velmi podstatné, aby byla léčba zahájena včas.“

Česká lékařská komora uznává homeopatii jako léčebnou metodu od roku 1993. Vy se jí zabýváte od roku 1994. Proč jste se rozhodla začít s homeopatií?

Po promoci jsem začala pracovat s nedonošenými dětmi, kojenci a na dětském lůžkovém oddělení v nemocnici v Písku. Tam jsme léčili skutečně přísnou standardní alopatickou medicínou. To znamená, že jsme používali analgetika, antibiotika, kortikoidy atd. Pozorovala jsem, jak se pacienti zlepšili pouze přechodně a pak se onemocnění často vracela. Šlo například o angíny, ekzémy, infekce respiračního nebo uropoetického traktu a podobně.

Poté jsem se přestěhovala do Prahy a začala privátní praxi – rozdíl byl v tom, že v ordinacích pacienta vidíme krátce a tak během chvilky musíme zvolit diagnózu a rozhodnout se pro vhodnou léčbu. Předpokládat, co bude následovat. Najednou byl k ruce pouze Nurofen, Paralen, kortikoidy, antibiotika a další základní léky, které děti zpočátku onemocnění nepotřebovaly a nepomáhalo jim to. Chtěla jsem specificky léčit virózy, rýmy, angíny, bronchitidy i ekzém, a proto mi neskutečně pomohla právě homeopatie, která nabízí hned několik léků, z nichž si mohu vybrat. Čím přesněji určíme homeopatický lék, tím zdárnější a rychlejší je uzdravení. Obvykle do dvou, tří dnů. Při prvních pozitivních výsledcích již víte, co a jak chcete praktikovat, a co je prospěšné.

Změnil se za ta léta přístup k této metodě?

Přístup k homeopatii se změnil, stejně tak jako se změnil přístup k životu. Více si uvědomujeme zodpovědnost za své zdraví. Když jsem koncem devadesátých let otevírala svoji první homeopatickou ordinaci, patřila jsem u nás k průkopníkům a rozhodně jsem pociťovala více pochybností ze strany pacientů i okolí. Tím, jak přibývá dobrých zkušeností, tak přibývá i zastánců homeopatie.

V dnešní době, řekla bych, už homeopatie získává určitou prestiž. Nicméně hodně záleží od kraje ke kraji. V Praze je osvěta a informovanost obecně lepší než v malých městech, nebo dokonce na vesnicích. Za celou dobu mojí éry se mě však pouze dva lidi, s trochou ironie, zeptali, zda té homeopatii skutečně věřím.

Celý rozhovor s tváří naší Homeopatické poradny si můžete přečíst zde: www.vitalia.cz

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 10:36

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze