Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Malého vzteklouna má krotit táta

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Můj mladší syn nyní prochází obdobím vzdoru. Všechno chce dělat po svém, což je pro mne velice náročné. Když je prostor, ráda mu vyhovím. Jsou ale situace, kdy to možné není, a v tom okamžiku nastává konflikt. Protože jsem měla pocit, že je situace nad mé síly, rozhodla jsem se zapojit svého muže.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Matka a otec měli po staletí v rodině své jasně oddělené role. Matka dávala přijetí a útěchu, otec naopak nastavoval pravidla a pomáhal překonávat překážky. V dnešní době, kdy se z žen stávají vrcholové manažerky a muži odchází na rodičovskou dovolenou, se tyto rozdíly pozvolna vytrácejí. Jasné rozdělení „funkcí“, kdy dítě dokáže předvídat, co má od kterého rodiče čekat, má ale důležitou roli pro jeho orientaci v životě.

Když byl náš syn ještě nemluvící batole, vyzkoušeli jsme techniku, kdy se na dítě vrčí, když dělá něco, co nesmí. V tom se můj muž velice osvědčil. Jediné zavrčení dokázalo nebezpečnou situaci okamžitě zastavit. Proto jsem nyní opět vsadila na jistotu. I v této době, kdy už komunikujeme slovy, stačí mužova jedna věta nebo gesto, zatímco já namluvím mnohem víc a výsledek se nedostaví.

Přesunutí konfliktu na otce ale neznamená, že se má matka konfliktům vyhýbat. S podporou muže se však mění i respekt dětí k ní. Muž, který má na boj výbavu, dítě naučí, že jsou situace, kdy poslechnout musí. Jeho zásah je také důležitý, když se v jeho přítomnosti dítě chová hrubě nebo matce odmlouvá. Otec je ten, kdo nastavuje, jak se k nám děti budou chovat.

Náš synek je velice milé dítě, ale v okamžiku, kdy se má podřídit, se stává konfliktním a rozmrzelým. Na doporučení naší lékařky jsme proto nasadili Staphysagriu 30 C, lék na pocit ponížení a potlačený vztek. A stal se zázrak. Problematická situace se vyřešila klidně, syn se bez problémů podřídil, jako by to nikdy nebyl problém.

Přeji všem rodičům pevné nervy pro přežití období vzdoru jejich dítěte!

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 17:58

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze