Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Úpal? Pomůže Belladonna!

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Jako většina dětí se starším sourozencem neměl ani můj druhorozený syn na poporodní adaptaci luxus tradičního šestinedělí. Už jako měsíční byl nucen absolvovat výlet do ZOO jako doprovod svého staršího bratra. Neodhadla jsem poměry v sourozeneckém dvojkočáru a synáček se v „šuplíku“ pro miminko ve 30stupňovém horku „připekl“.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Druhý den měl horečku přes 39 stupňů. Vzhledem k jeho věku jsem měla velké obavy. Za pečlivého sledování stavu jsem nasadila homeopatickou léčbu – osvědčenou Belladonnu. Rozpustila jsem 5 granulí léku v ředění 9 C ve skleničce vody a miminku po kapkách podávala. Kojila jsem tak často, jak si řekl. Pro zmírnění horečky jsem mu navíc namočila ponožky do octa. Teplota rychle ustupovala a mladý pán se postupně zotavoval.

Kvůli nemoci jsme museli o několik dní odložit plánovaný odjezd na tábor. Po ústupu horečky jsme se do přírody ale přeci jen vypravili. Belladonna tak opět významně zasáhla do našeho života a pomohla malému táborníkovi, aby si pobyt v přírodě nerušeně užil.

Přeji krásné prázdniny. A kdyby vás náhodou sluníčko „přihřálo“, vzpomeňte na Belladonnu!

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.3.2017 12:36

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze