Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

V pátek velké puchýře, v neděli výlet na in-linech?

Autor: Lucie Nestrašilová

Nevěříte? Ano, i to je možné! Vyzkoušela jsem si to na vlastní kůži!

Čtvrteční podvečer byl velmi příjemný, svítilo sluníčko, prostě pohodový den. Můj muž právě zápolil na tenisových kurtech se svým soupeřem a já jsem se rozhodla, jít se za ním podívat. Když hru úspěšně dokončil, vyzval mě, zda si nechci také chvíli „pinknout“. Nedalo mi to a s chutí jsem se ujala tenisové rakety. Mělo to jen menší chybu...  

Ilustrační foto

Vzhledem k tomu, že jsem s hraním tenisu nepočítala, měla jsem na nohou jen „žabky“, které jsem si po 3 úderech z obavy z úrazu raději vyzula. Jelikož jsme hráli na kurtech betonových, byl povrch pochopitelně rozpálený, což mě však příliš neznepokojovalo, neb jsem si myslela, že mým chodidlům vadí jen nerovnost betonu a pálení chodidel jsem v zápalu hry nepřikládala velkou váhu.

Netrvalo to však dlouho, po půl hodině „pinkání“ jsem hru vzdala s tím, že mě chodidla už opravdu bolí. Úraz v podobě popálených chodidel s následkem puchýřů jsem mohla samozřejmě předpokládat, neb rozpálený beton učinil své. Večer jsem už strávila odmáčením puchýřů na chodidlech a zcela vážně jsem přemýšlela, jak absolvuji nadcházející pracovní den. Jen stěží jsem se dostala do postele a bála jsem se rána. Oprávněně.

Ráno jsem jen s velkými problémy své bolavé nohy „rozchodila“ a hned jsem kontaktovala svou lékařku-homeopatku a požádala ji o pomoc.

Doporučila mi užívat homeopatické léky Cantharis 9 C a Arnika 9 C. Léky jsem užívala 3x denně (5 kuliček od každého léku), postižená místa jsem mazala mastí Cicaderma a pracovní den jsem nakonec zvládla. Směs jsem užívala po celý den, na noc jsem chodidla opět namazala a ráno jsem zažila velké překvapení.

Puchýře na nohou nebyly! Nemohla jsem tomu uvěřit!

Každý z nás určitě dobře ví, jak dlouho trvá, než se puchýřů s obtížemi zbaví. Já měla puchýře dokonce na chodidlech a ty během pár hodin zmizely! V sobotu jsem tak mohla prožít pohodový den, v neděli jsem pak absolvovala krásný a bezproblémový 20 km výlet na in-linech.

Takže pokud jste si koupili nevhodné boty, nebo jste si svá chodidla spálili na rozpáleném betonu a vytvořily se vám nepříjemné puchýře, vezměte si Cantharis 9 C a Arniku 9 C, podpořte léky mastí Cicaderma a na druhý den si bez obav naplánujte výlet s rodinou.


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.12.2022 01:45

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze