Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické rady na cesty III – Na nevolnost lze vyzrát

Autor: Redakce

Také si v autobuse nemůžete číst, nebo se dívat z okénka po straně? Díváte se nanejvýš dopředu, na nějaký pevný bod v autobusu, nebo prostě zavíráte oči a počítáte do milionu, abyste „tam“ už byli? Ano, cestování autem či autobusem u některých lidí umí pořádně podráždit smysly a následně i žaludek.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pak je potřeba mít po ruce některý z následujících léků a podávat 5 granulí například po půl hodině až do zlepšení.

  • Cocculus indicus 9 C je určen na nevolnost s ospalostí a malátností. Potíže začnou typicky náhlým opakovaným zíváním a vyústí ve zvracení. Sledování okolí vše jen zhoršuje, stejně jako například pach jídla. Stav se lepší teplem.
  • Tabacum 9 C je lék na náhlou nevolnost se zblednutím, slabostí, studenou a opocenou kůží, zvýšeným sliněním a bušením srdce. Zlepšení přichází při zavření očí nebo s čerstvým vzduchem.
  • Ipecacuanha 9 C je přípravek, jenž lze aplikovat v případě nevolností s intenzivním sliněním, které se nezlepší ani po vyzvracení. Postižení netrpí pocitem žízně a mají navzdory intenzivnímu zvracení čistý jazyk.
  • Borax 5 C je lék na potíže, které vyvolává prudký pohyb shora dolů. S tím se můžeme setkat při jízdě z kopce, při propadání letadla nebo také během cestování po moři. Kromě toho bývá dotyčný velice citlivý na náhlé zvuky.

A co na mořskou nemoc?

Tento problém je způsoben intenzivním podrážděním vegetativního nervového systému, konkrétně statoakustického aparátu vnitřního ucha. Děje se tak vinou pohybů lodi. Potíže se mohou jako určitá forma cestovní horečky objevit už před cestou. Občas přetrvávají v průběhu výletu, ale u citlivých jedinců se s nimi lze setkat i po skončení plavby.

  • Preventivně se hodí Ignatia amara 9 C, kterou je dobře začít podávat několik hodin před vyplutím. Je to vlastně lék obav z neznáma, které jsou provázeny pocitem knedlíku v krku.
  • V průběhu cesty pak bývají nejčastěji potřeba již popsané léky Cocculus indicus 9 C či Tabacum 9 C. Tyto dva přípravky se případně mohou střídat každou hodinu.
  • V případě mořské nemoci, která se dostaví na velmi neklidném moři, je samozřejmě možné předchozí dva preparáty doplnit Boraxem 5 C.

V posledním článku z této série se dočtete, jak homeopaticky vyzrát na průjem a jiné potíže se zažíváním.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.2.2020 19:46

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze