Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické rady na cesty II – Horečka

Autor: Redakce

V minulém díle našeho miniseriálu jsme vás seznámili s léky, které vám pomohou s problémy typickými pro cestování – žilní nedostatečností na dolních končetinách a jet lagem. Nyní se pojďme podívat, jak můžeme homeopaticky léčit horečku.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Ať už souvisí s akutním onemocněním, či klimatickými změnami během cesty, dokáže vysoká teplota zkazit i velkou část dovolené. Dobře vybraný homeopatický lék ale umí nemocného dostat velmi rychle do pohody. K hlavním preparátům patří následující:

  • Aconitum napellus 15 C je přípravek na vysokou horečku provázenou suchou kůží a intenzivní žízní.
  • Belladonna 9 C pomáhá při vysoké teplotě spojené s horkostí, zarudlou kůží a intenzivním pocením.

S ohledem na cestování, zejména do teplých krajin, je vhodné myslet i na další typ léků.

  • Dulcamara 9 C je vhodná nejen na potíže z vlhka, ale je to i důležitý lék při prudkém ochlazení propoceného těla. To může nastat například po vstupu z horka do chlazených prostor, v přespříliš klimatizovaných dopravních prostředcích či při jízdě v autě se staženými okénky.
  • Rhus toxicodendron 9 C se ordinuje tehdy, když jsou vysoké horečky spojené s bolestmi svalů. Nemocný sebou neustále hází a převaluje se v posteli, protože kvůli bolestem nemůže najít správnou polohu. Má chuť na studené nápoje, nicméně jakmile se napije, hned se rozkašle.
  • China rubra 9 C není přípravek určený přímo na horečku, ale napomáhá obnově tělesných sil a iontové rovnováhy po horečkách a intenzivním pocení. To je v horkých letních destinacích velmi důležité. Dávkování je 3x denně 5 granulí.

Léky na horečku podáváme v množství 5 granulí po hodině, se zlepšením stavu interval mezi aplikací prodlužujeme.

V dalších dvou dílech se přesuneme k problémům spojeným se zažíváním

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.9.2019 16:56

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze