Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické rady na cesty II – Horečka

Autor: Redakce

V minulém díle našeho miniseriálu jsme vás seznámili s léky, které vám pomohou s problémy typickými pro cestování – žilní nedostatečností na dolních končetinách a jet lagem. Nyní se pojďme podívat, jak můžeme homeopaticky léčit horečku.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Ať už souvisí s akutním onemocněním, či klimatickými změnami během cesty, dokáže vysoká teplota zkazit i velkou část dovolené. Dobře vybraný homeopatický lék ale umí nemocného dostat velmi rychle do pohody. K hlavním preparátům patří následující:

  • Aconitum napellus 15 C je přípravek na vysokou horečku provázenou suchou kůží a intenzivní žízní.
  • Belladonna 9 C pomáhá při vysoké teplotě spojené s horkostí, zarudlou kůží a intenzivním pocením.

S ohledem na cestování, zejména do teplých krajin, je vhodné myslet i na další typ léků.

  • Dulcamara 9 C je vhodná nejen na potíže z vlhka, ale je to i důležitý lék při prudkém ochlazení propoceného těla. To může nastat například po vstupu z horka do chlazených prostor, v přespříliš klimatizovaných dopravních prostředcích či při jízdě v autě se staženými okénky.
  • Rhus toxicodendron 9 C se ordinuje tehdy, když jsou vysoké horečky spojené s bolestmi svalů. Nemocný sebou neustále hází a převaluje se v posteli, protože kvůli bolestem nemůže najít správnou polohu. Má chuť na studené nápoje, nicméně jakmile se napije, hned se rozkašle.
  • China rubra 9 C není přípravek určený přímo na horečku, ale napomáhá obnově tělesných sil a iontové rovnováhy po horečkách a intenzivním pocení. To je v horkých letních destinacích velmi důležité. Dávkování je 3x denně 5 granulí.

Léky na horečku podáváme v množství 5 granulí po hodině, se zlepšením stavu interval mezi aplikací prodlužujeme.

V dalších dvou dílech se přesuneme k problémům spojeným se zažíváním

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.2.2020 20:27

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze