Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatické rady na cesty I – Těžké nohy a jet lag

Autor: Redakce

Čas prázdnin se sice pomalu blíží ke konci, ale čas dovolených nikoli. Mnoho z nás cestuje raději na podzim, kdy je ještě krásně teplo, ale všude je méně lidí. Měli bychom však počítat s tím, že nás na dovolené mohou čekat i méně příjemné věci, než je slunce, moře a pláž. Ty nejběžnější zdravotní problémy jsme pro vás shrnuli do 4dílného seriálu, na jehož první díl, týkající se žilní nedostatečnosti na dolních končetinách a jet lagu, jste právě kliknuli. V dalších dílech se seznámíte s homeopatickými léky na horečku, nevolnost a mořskou nemoc a na průjem nebo zácpu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Řešení pro „těžké nohy“

Cestování na dovolenou, dlouhé stání či sezení, pěší túry. To vše může vyprovokovat či zhoršit žilní nedostatečnost na dolních končetinách. Zprvu se jedná čistě o funkční problém, ale ten může přerůst do skutečného onemocnění – tím jsou křečové žíly. Potíže zahrnují pocit těžkých nohou, pálení, otoky zejména kolem kotníků a samozřejmě i rozšířené žíly či přímo varixy. Potíže vyvolává nebo zhoršuje teplo, delší nehybnost, obezita, těsná obuv či oblečení. Významným faktorem je pak i hormonální antikoncepce. Ta zvyšuje riziko vzniku žilní trombózy a následné plicní embolie, což už jsou velmi závažná onemocnění.

Která homeopatika pomohou?

  • Hamamelis virginiana 5 C je lék na rozšířené žíly citlivé na dotek, kdy se i po malém dotyku snadno tvoří modřiny. Potíže zhoršuje teplo a zlepšuje odpočinek. Účinek tohoto preparátu dobře doplňuje Pulsatilla 9 C. Ta se hodí při pocitech těžkých nohou, které jsou jako mramorované a chladné. Potíže se horší v teple a chůzí. Pokud je tvorba modřin velmi výrazná, může pomoci Arnica montana 9 C, která má také ochranný vliv na cévní stěny.
  • Aesculus hippocastanum 5 C lze nasadit při výraznějším pocitu městnání, kdy si pacient stěžuje na pocit bolestivého napnutí žil. Stav se zhoršuje při stání a v teple, lepší se studenou sprchou.
  • Vipera redi 9 C je vhodná pro osoby, které mají pocit, že by napjaté žíly mohly prasknout. Nohy mívají oteklé a potížím ulevují zvedáním končetin do vyvýšené pozice.

Jet lag

Pásmová nemoc se objevuje tehdy, když při cestování překonáme pět a více časových pásem během jednoho dne. Tím dojde k narušení normálního denního biorytmu. Častěji se s tímto jevem setkáváme při putování směrem na východ, opačnou trasu snášejí cestovatelé většinou lépe. Potíže zahrnují neschopnost usnout, noční či předčasné probouzení a ospalost během dne. Následně se mohou dostavit i výkyvy nálad, jako jsou podrážděnost, úzkostnost a deprese, a snížená fyzická i duševní výkonnost. Nejlepší léčbou bývá prevence. S jet lagem lze bojovat tím, že se přizpůsobíte již před odletem. Posunete si hodinky směrem k času obvyklému v dovolenkové destinaci a zabezpečíte vhodný režim světlo–tma. Po příletu je dobré vyhnout se delšímu spánku během dne, vynechat na několik dní kávu a alkohol. Přizpůsobit se lze i stravou – je lépe jíst proteinová jídla ráno a sacharidová večer.

  • Cocculus indicus 15 C je nejčastěji indikovaný lék při těchto potížích. Řeší ospalost s podrážděností i určitou nevolnost. Je vhodné jej začít užívat již během letu. Pokud potíže přetrvávají, pak užívat 3–4x denně.

V dalším článku následuje přehled homeopatických léků na horečku. Na ten se můžete těšit už v pondělí!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:10

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze