Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické rady na cesty I – Těžké nohy a jet lag

Autor: Redakce

Čas prázdnin se sice pomalu blíží ke konci, ale čas dovolených nikoli. Mnoho z nás cestuje raději na podzim, kdy je ještě krásně teplo, ale všude je méně lidí. Měli bychom však počítat s tím, že nás na dovolené mohou čekat i méně příjemné věci, než je slunce, moře a pláž. Ty nejběžnější zdravotní problémy jsme pro vás shrnuli do 4dílného seriálu, na jehož první díl, týkající se žilní nedostatečnosti na dolních končetinách a jet lagu, jste právě kliknuli. V dalších dílech se seznámíte s homeopatickými léky na horečku, nevolnost a mořskou nemoc a na průjem nebo zácpu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Řešení pro „těžké nohy“

Cestování na dovolenou, dlouhé stání či sezení, pěší túry. To vše může vyprovokovat či zhoršit žilní nedostatečnost na dolních končetinách. Zprvu se jedná čistě o funkční problém, ale ten může přerůst do skutečného onemocnění – tím jsou křečové žíly. Potíže zahrnují pocit těžkých nohou, pálení, otoky zejména kolem kotníků a samozřejmě i rozšířené žíly či přímo varixy. Potíže vyvolává nebo zhoršuje teplo, delší nehybnost, obezita, těsná obuv či oblečení. Významným faktorem je pak i hormonální antikoncepce. Ta zvyšuje riziko vzniku žilní trombózy a následné plicní embolie, což už jsou velmi závažná onemocnění.

Která homeopatika pomohou?

  • Hamamelis virginiana 5 C je lék na rozšířené žíly citlivé na dotek, kdy se i po malém dotyku snadno tvoří modřiny. Potíže zhoršuje teplo a zlepšuje odpočinek. Účinek tohoto preparátu dobře doplňuje Pulsatilla 9 C. Ta se hodí při pocitech těžkých nohou, které jsou jako mramorované a chladné. Potíže se horší v teple a chůzí. Pokud je tvorba modřin velmi výrazná, může pomoci Arnica montana 9 C, která má také ochranný vliv na cévní stěny.
  • Aesculus hippocastanum 5 C lze nasadit při výraznějším pocitu městnání, kdy si pacient stěžuje na pocit bolestivého napnutí žil. Stav se zhoršuje při stání a v teple, lepší se studenou sprchou.
  • Vipera redi 9 C je vhodná pro osoby, které mají pocit, že by napjaté žíly mohly prasknout. Nohy mívají oteklé a potížím ulevují zvedáním končetin do vyvýšené pozice.

Jet lag

Pásmová nemoc se objevuje tehdy, když při cestování překonáme pět a více časových pásem během jednoho dne. Tím dojde k narušení normálního denního biorytmu. Častěji se s tímto jevem setkáváme při putování směrem na východ, opačnou trasu snášejí cestovatelé většinou lépe. Potíže zahrnují neschopnost usnout, noční či předčasné probouzení a ospalost během dne. Následně se mohou dostavit i výkyvy nálad, jako jsou podrážděnost, úzkostnost a deprese, a snížená fyzická i duševní výkonnost. Nejlepší léčbou bývá prevence. S jet lagem lze bojovat tím, že se přizpůsobíte již před odletem. Posunete si hodinky směrem k času obvyklému v dovolenkové destinaci a zabezpečíte vhodný režim světlo–tma. Po příletu je dobré vyhnout se delšímu spánku během dne, vynechat na několik dní kávu a alkohol. Přizpůsobit se lze i stravou – je lépe jíst proteinová jídla ráno a sacharidová večer.

  • Cocculus indicus 15 C je nejčastěji indikovaný lék při těchto potížích. Řeší ospalost s podrážděností i určitou nevolnost. Je vhodné jej začít užívat již během letu. Pokud potíže přetrvávají, pak užívat 3–4x denně.

V dalším článku následuje přehled homeopatických léků na horečku. Na ten se můžete těšit už v pondělí!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.7.2020 13:49

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze