Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Blíží se European Congress for Homeopathy 2016 s českou účastí!

Autor: Redakce

Ve dnech 17.-19.11.2016 se ve Vídni uskuteční European Congress for Homeopathy 2016. Bude to zcela mimořádná událost v homeopatii, protože ji pořádá Evropský výbor pro homeopatii (ECH), International association of veterinary homeopaths (IAVH) a Evropská federace pacientských homeopatických organizací (EFHPA).

Ilustrační foto

Kongres tématicky pokrývá jak humánní, tak i veterinární homeopatickou léčbu. První den je věnován pediatrické problematice, druhý léčbě dospělých a třetí den kongresu je vyhrazen přednáškám o léčbě starých pacientů.

V průběhu kongresu nicméně zazní i zajímavé přednášky o homeopatické farmacii, výzkumu v homeopatii a mnohé další. Těšit se tak můžeme například na panelovou diskuzi o vývoji v homeopatické farmacii, dostupnosti homeopatických léčiv či vývoji homeopatického průmyslu. Koordinátorem této sekce je Mag Pharm Ilse Muchitsch, koordinátorka podvýboru pro farmacii ECH. Svoji přednášku zde bude mít například i zakladatel homeopatické lékárny Remedia, Mag Pharm. Robert Müntz a mnozí další.

Jedním z nosných témat kongresu je i podpora onkologických pacientů. V této sekci bude jistě zajímavé sdělení dr. Michaela Frasse, autora, který publikoval svoje práce z oblasti homeopatie a intenzivní medicíny například v časopise Chest a nedávno vydal knihu o použití homeopatie na jednotkách intenzivní péče. Na přednášku s názvem Individualised medicine requires indicvidualized reserach se už moc těším. Zajímavá bude určitě i přednáška Homeopathy in the perspective of Integrative oncology, kterou bude mít dr. Ellio Rossi z homeopatické kliniky Cittadella della salute Campo di Marte Lucca v Itálii.

Kromě výše zmíněných přednášek je v programu kongresu i blok věnovaný historii, etice a teorii homeopatie. Zvanými řečníky jsou zde například prof. Martin Dinges, který bude mít přednášku na téma Medical Pluralism in Europe and India, a dr. Robert Jütte, současný ředitel Institutu pro historii medicíny Robert Bosch Foundation ve Stuttgartu. Ve své knize o historii homeopatie v Evropě nezapomněl ani na kapitolu o homeopatech v Čechách a na Moravě.

Homeopatická lékařská asociace bude mít mezi přednášejícími také svoje želízka v ohni - MUDr. Jaroslava Čuperu a MUDr. Pavlu Koželuhovou! Pevně věříme, že jejich sdělení účastníky kongresu zaujmou.

KONGRESU SE MŮŽETE ZÚČASTNIT I VY. REGISTRACE PROBÍHÁ NA STRÁNKÁCH KONGRESU: http://homeopathycongress.eu/2016

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 01:36

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze