Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Blíží se European Congress for Homeopathy 2016 s českou účastí!

Autor: Redakce

Ve dnech 17.-19.11.2016 se ve Vídni uskuteční European Congress for Homeopathy 2016. Bude to zcela mimořádná událost v homeopatii, protože ji pořádá Evropský výbor pro homeopatii (ECH), International association of veterinary homeopaths (IAVH) a Evropská federace pacientských homeopatických organizací (EFHPA).

Ilustrační foto

Kongres tématicky pokrývá jak humánní, tak i veterinární homeopatickou léčbu. První den je věnován pediatrické problematice, druhý léčbě dospělých a třetí den kongresu je vyhrazen přednáškám o léčbě starých pacientů.

V průběhu kongresu nicméně zazní i zajímavé přednášky o homeopatické farmacii, výzkumu v homeopatii a mnohé další. Těšit se tak můžeme například na panelovou diskuzi o vývoji v homeopatické farmacii, dostupnosti homeopatických léčiv či vývoji homeopatického průmyslu. Koordinátorem této sekce je Mag Pharm Ilse Muchitsch, koordinátorka podvýboru pro farmacii ECH. Svoji přednášku zde bude mít například i zakladatel homeopatické lékárny Remedia, Mag Pharm. Robert Müntz a mnozí další.

Jedním z nosných témat kongresu je i podpora onkologických pacientů. V této sekci bude jistě zajímavé sdělení dr. Michaela Frasse, autora, který publikoval svoje práce z oblasti homeopatie a intenzivní medicíny například v časopise Chest a nedávno vydal knihu o použití homeopatie na jednotkách intenzivní péče. Na přednášku s názvem Individualised medicine requires indicvidualized reserach se už moc těším. Zajímavá bude určitě i přednáška Homeopathy in the perspective of Integrative oncology, kterou bude mít dr. Ellio Rossi z homeopatické kliniky Cittadella della salute Campo di Marte Lucca v Itálii.

Kromě výše zmíněných přednášek je v programu kongresu i blok věnovaný historii, etice a teorii homeopatie. Zvanými řečníky jsou zde například prof. Martin Dinges, který bude mít přednášku na téma Medical Pluralism in Europe and India, a dr. Robert Jütte, současný ředitel Institutu pro historii medicíny Robert Bosch Foundation ve Stuttgartu. Ve své knize o historii homeopatie v Evropě nezapomněl ani na kapitolu o homeopatech v Čechách a na Moravě.

Homeopatická lékařská asociace bude mít mezi přednášejícími také svoje želízka v ohni - MUDr. Jaroslava Čuperu a MUDr. Pavlu Koželuhovou! Pevně věříme, že jejich sdělení účastníky kongresu zaujmou.

KONGRESU SE MŮŽETE ZÚČASTNIT I VY. REGISTRACE PROBÍHÁ NA STRÁNKÁCH KONGRESU: http://homeopathycongress.eu/2016

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.4.2020 08:23

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze