Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Klíště

Autor: Redakce

Také v naší poradně je vidět, že i letošní léto byla klíšťata aktivní! Na naše odborníky se často obracíte s dotazy, týkajícími se právě klíšťat a prevence komplikací způsobených jejich přisátím. Které homeopatické léky podat, pokud jsme našli přisáté klíště?

Ilustrační foto

„Dobrý den, paní doktorko, u syna máme podezření na klíšťovou encefalitidu. Před 10 dny měl přisáté klíště. Bolí ho hlava, je unavený, má rýmu. Na krevní testy je prý ještě příliš brzy a musí se počkat, jestli se nemoc rozvine, nebo se jedná o běžné nachlazení. Je možné nasadit nějaká homeopatika, která by rozvinutí případně zabránila a nákaza proběhla pouze lehčeji? Vloni překonal boreliózu.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, tvář naší Homeopatické poradny:

„Pokud najdeme již přisáté klíště, tak je třeba ho co nejrychleji a nejšetrněji odstranit. Klíště při nešetrné manipulaci vypouští obsah svých vnitřností do kůže. To poznáme podle toho, že místo je červené a hodně svědí. Ihned podáváme LEDUM PALUSTRE 9 C – 2x denně 5 granulí.

Místo ošetříme dubovými kapkami, jodovým perem nebo přípravkem Betadine.

Pokud je to již deset dnů od přisátí, doporučovala bych tyto homeopatické léky k zajištění eventuální nákazy či mírnějšího průběhu onemocnění:

  • LEDUM PALUSTRE 30 C – 1x denně 5 granulí po dobu dní potřebných ke stanovení diagnózy.
  • RUTA GRAVEOLENS 9 C – 2x denně 5 granulí souběžně s lékem Ledum palustre.

Jako prevenci proti bodavému hmyzu užívejte po dobu expozice – třeba i po celé prázdniny – LEDUM PALUSTRE 9 C – 2x denně 5 granulí.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 00:07

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze