Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Klíště

Autor: Redakce

Také v naší poradně je vidět, že i letošní léto byla klíšťata aktivní! Na naše odborníky se často obracíte s dotazy, týkajícími se právě klíšťat a prevence komplikací způsobených jejich přisátím. Které homeopatické léky podat, pokud jsme našli přisáté klíště?

Ilustrační foto

„Dobrý den, paní doktorko, u syna máme podezření na klíšťovou encefalitidu. Před 10 dny měl přisáté klíště. Bolí ho hlava, je unavený, má rýmu. Na krevní testy je prý ještě příliš brzy a musí se počkat, jestli se nemoc rozvine, nebo se jedná o běžné nachlazení. Je možné nasadit nějaká homeopatika, která by rozvinutí případně zabránila a nákaza proběhla pouze lehčeji? Vloni překonal boreliózu.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, tvář naší Homeopatické poradny:

„Pokud najdeme již přisáté klíště, tak je třeba ho co nejrychleji a nejšetrněji odstranit. Klíště při nešetrné manipulaci vypouští obsah svých vnitřností do kůže. To poznáme podle toho, že místo je červené a hodně svědí. Ihned podáváme LEDUM PALUSTRE 9 C – 2x denně 5 granulí.

Místo ošetříme dubovými kapkami, jodovým perem nebo přípravkem Betadine.

Pokud je to již deset dnů od přisátí, doporučovala bych tyto homeopatické léky k zajištění eventuální nákazy či mírnějšího průběhu onemocnění:

  • LEDUM PALUSTRE 30 C – 1x denně 5 granulí po dobu dní potřebných ke stanovení diagnózy.
  • RUTA GRAVEOLENS 9 C – 2x denně 5 granulí souběžně s lékem Ledum palustre.

Jako prevenci proti bodavému hmyzu užívejte po dobu expozice – třeba i po celé prázdniny – LEDUM PALUSTRE 9 C – 2x denně 5 granulí.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 23:48

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze