Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Klíště

Autor: Redakce

Také v naší poradně je vidět, že i letošní léto byla klíšťata aktivní! Na naše odborníky se často obracíte s dotazy, týkajícími se právě klíšťat a prevence komplikací způsobených jejich přisátím. Které homeopatické léky podat, pokud jsme našli přisáté klíště?

Ilustrační foto

„Dobrý den, paní doktorko, u syna máme podezření na klíšťovou encefalitidu. Před 10 dny měl přisáté klíště. Bolí ho hlava, je unavený, má rýmu. Na krevní testy je prý ještě příliš brzy a musí se počkat, jestli se nemoc rozvine, nebo se jedná o běžné nachlazení. Je možné nasadit nějaká homeopatika, která by rozvinutí případně zabránila a nákaza proběhla pouze lehčeji? Vloni překonal boreliózu.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková, tvář naší Homeopatické poradny:

„Pokud najdeme již přisáté klíště, tak je třeba ho co nejrychleji a nejšetrněji odstranit. Klíště při nešetrné manipulaci vypouští obsah svých vnitřností do kůže. To poznáme podle toho, že místo je červené a hodně svědí. Ihned podáváme LEDUM PALUSTRE 9 C – 2x denně 5 granulí.

Místo ošetříme dubovými kapkami, jodovým perem nebo přípravkem Betadine.

Pokud je to již deset dnů od přisátí, doporučovala bych tyto homeopatické léky k zajištění eventuální nákazy či mírnějšího průběhu onemocnění:

  • LEDUM PALUSTRE 30 C – 1x denně 5 granulí po dobu dní potřebných ke stanovení diagnózy.
  • RUTA GRAVEOLENS 9 C – 2x denně 5 granulí souběžně s lékem Ledum palustre.

Jako prevenci proti bodavému hmyzu užívejte po dobu expozice – třeba i po celé prázdniny – LEDUM PALUSTRE 9 C – 2x denně 5 granulí.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 08:00

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze