Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Výpadky paměti

Autor: Redakce

Poruchy paměti se objevují zvláště u starších lidí. Často se jim však nevyhnou ani mladší generace. Příčinou zapomínání může být pouhá roztržitost nebo dlouhodobá únava, vyčerpání, stres a deficit některých vitamínů.

Ilustrační foto
Zdroj: lucie Nestrašilová

Naši poradnu využila čtenářka, která se ptá na možnost homeopatické léčby dědečkových výpadků paměti:

„Dobrý den, dědeček (70 let) byl před rokem na operaci v plné narkóze a od té doby pozorujeme zhoršení paměti, výpadky, opakuje se. Často, jako by byl duchem nepřítomen. Nic hrozného, ovšem u něho je to velmi nezvyklý stav, jenž považujeme za následek anestezie. Můžete mi prosím poradit nějaká homeopatika pro zlepšení koncentrace a paměti? Zatím jsme zkoušeli nějaké bylinky a Ginkgo.“

Na dotaz odpovídá MUDr. Renáta Sikytová – odbornice v homeopatii:

„Zkuste u dědečka nasadit tuto kombinaci homeopatických léků:

  • BARYTA CARBONICA 15 C – 2x denně 5 granulí a
  • KALIUM PHOSPHORICUM 15 C – 2x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.6.2019 00:57

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze