Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podpora vazivového a kloubního aparátu u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

U malých plemen se poměrně často setkávám s tzv. luxací patelly, onemocněním kolenního kloubu. Laik může rozpoznat např. při manipulaci, kdy pejska koupe či pročesává jeho srst, jakési křupnutí v nožce.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Dytrychová

Patella je malá kůstka, která je situována do žlábku, v kterém se volně dle natahování a naopak skrčení končetiny pohybuje. Pokud je však žlábek příliš mělký (genetické predispozice), stává se, že kůstka ze žlábku vypadne a tím v prostoru, ve kterém se pohybuje, způsobuje zhmožděniny, chrupavka i kost může být nepřiměřeně zatěžována, dochází k opotřebení, které později vede k artróze, či jiným deformitám. Luxací patelly může samozřejmě být postižen jedinec i po nějakém traumatu. Nemusí tedy jít pouze o dědičnou vadu.

Druhým příkladem častého problému pohybového aparátu naopak spíše u velkých plemen je dysplazie kyčelního či loketního kloubu, kdy není jamka pro kloub zcela správně vyvinuta a kloub z jamky často vypadává. Opět to způsobuje trvalé deformity končetin a rozvíjí se postupně i artróza. S dysplazií vysokého stupně je pro psa velkého plemene jasné, že dlouhé procházky, aportování či divoké hrátky s ostatními psy tímto skončí, ale rozhodně není důvod mu život ukončovat. Důležité je dodržovat omezování, procházky by měly být kratší, spíše na vodítku, pokud se stav zlepšuje, pak i v klusu. Nikdy z takového pejska však už neuděláme mistra v agility a to bychom měli respektovat! Důležitým cílem je snaha psovi udržet svalovou hmotu na zadních končetinách, protože ta pak dokáže zcela normálně do poměrně vysokého věku psovi zajistit kvalitní život i s pohybem díky tomu, že tvoří jakýsi „svalový korzet“.

S homeopatií samozřejmě nevyléčíme patellu ani displazii jako takovou, ale rozhodně se dá leccos zlepšit a tím i zkvalitnit život pejska. Na tyto stavy používám především homeopatický lék Ruta graveolens v ředění 5C, 9C a 15C, které střídám. Ruta výborně zpevní vazy a všeobecně se používá i u traumat. Dále aplikuji Arniku montanu, kdy opět střídám všechna tři ředění 5C, 9C, 15C a pokud je stav více bolestivý, zvolím vyšší ředění 30C – 200C.

Dále podávám ze začátku 2x denně Calcareu carbonicu s Calcareou fluoricou v nízkém ředění např. 5C a 9C a jako třetí volím Calcareu phosphoricu 5C nebo 9C. Přidám občas i Rhus toxicodendron 9C. Po nějaké době, když vidím zlepšení, snižuji dávku na 1x denně, případně pak obden.

Vše záleží na celkovém zdravotním stavu zvířete a jeho míry postižení.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.7.2020 21:42

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze