Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podpora vazivového a kloubního aparátu u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

U malých plemen se poměrně často setkávám s tzv. luxací patelly, onemocněním kolenního kloubu. Laik může rozpoznat např. při manipulaci, kdy pejska koupe či pročesává jeho srst, jakési křupnutí v nožce.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Dytrychová

Patella je malá kůstka, která je situována do žlábku, v kterém se volně dle natahování a naopak skrčení končetiny pohybuje. Pokud je však žlábek příliš mělký (genetické predispozice), stává se, že kůstka ze žlábku vypadne a tím v prostoru, ve kterém se pohybuje, způsobuje zhmožděniny, chrupavka i kost může být nepřiměřeně zatěžována, dochází k opotřebení, které později vede k artróze, či jiným deformitám. Luxací patelly může samozřejmě být postižen jedinec i po nějakém traumatu. Nemusí tedy jít pouze o dědičnou vadu.

Druhým příkladem častého problému pohybového aparátu naopak spíše u velkých plemen je dysplazie kyčelního či loketního kloubu, kdy není jamka pro kloub zcela správně vyvinuta a kloub z jamky často vypadává. Opět to způsobuje trvalé deformity končetin a rozvíjí se postupně i artróza. S dysplazií vysokého stupně je pro psa velkého plemene jasné, že dlouhé procházky, aportování či divoké hrátky s ostatními psy tímto skončí, ale rozhodně není důvod mu život ukončovat. Důležité je dodržovat omezování, procházky by měly být kratší, spíše na vodítku, pokud se stav zlepšuje, pak i v klusu. Nikdy z takového pejska však už neuděláme mistra v agility a to bychom měli respektovat! Důležitým cílem je snaha psovi udržet svalovou hmotu na zadních končetinách, protože ta pak dokáže zcela normálně do poměrně vysokého věku psovi zajistit kvalitní život i s pohybem díky tomu, že tvoří jakýsi „svalový korzet“.

S homeopatií samozřejmě nevyléčíme patellu ani displazii jako takovou, ale rozhodně se dá leccos zlepšit a tím i zkvalitnit život pejska. Na tyto stavy používám především homeopatický lék Ruta graveolens v ředění 5C, 9C a 15C, které střídám. Ruta výborně zpevní vazy a všeobecně se používá i u traumat. Dále aplikuji Arniku montanu, kdy opět střídám všechna tři ředění 5C, 9C, 15C a pokud je stav více bolestivý, zvolím vyšší ředění 30C – 200C.

Dále podávám ze začátku 2x denně Calcareu carbonicu s Calcareou fluoricou v nízkém ředění např. 5C a 9C a jako třetí volím Calcareu phosphoricu 5C nebo 9C. Přidám občas i Rhus toxicodendron 9C. Po nějaké době, když vidím zlepšení, snižuji dávku na 1x denně, případně pak obden.

Vše záleží na celkovém zdravotním stavu zvířete a jeho míry postižení.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.4.2020 01:25

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze