Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Také „hantíte“ pokémony?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Postihlo to snad všechny věkové kategorie, všude na světě. Hunt neboli lov pokémonů. Ve městě, na vesnici, ráno, večer i v noci, děti, mladí i lidé nad třicet. Stojí, chodí, koukají do mobilů, někteří i zrychlí krok.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Já sama jsem tak říkajíc „konzerva“. Mého iPhonu je pro mne prý škoda (stačil by mi prý telefon pro seniory), místo počítače bych raději psala čerstvě ostrouhanou tužkou na krásný bílý papír, místo SMS bych ráda psala (a dostávala) pohlednice nebo dopisy a vůni knihy – tu nikdy nevyměním za cosi elektronického, i když by to mělo „milión giga“. Přesto mě tato hra nadchla. Jako úplně první. Ptáte se proč?

Moc mne mrzí, jak děti a mladí tráví svůj volný čas. Není to vlastně ani tak volný čas, jako čas obecně. Ochuzují se o zážitky, kontakty, sdílení, komunikaci či zkušenosti tím, že sedí u počítačů a chytrých telefonů, sdílejí videa a fotky, fotí si své talíře v restauraci a pak je posílají dál (pohled na dvojice mladých v restauraci mě většinou velmi rozesmutní – sedí, v rukou telefony a čekají na jídlo…). Vzhledem ke své negramotnosti ani nevím, jak se všechny ty jejich programy jmenují.

V případě pokémonů mě ale syn (19 let) překvapil. Za prvních 7 dní „nachodil“ přes 30 km! Hurá!!! Neseděl doma a zběsile neklikal úžasnou hrací myší, ze které mám pocit, že je chytřejší než já.

Při lovení pokémonů totiž musíte chodit! To je základ, jízda v autě neplatí (když začal „lovit“ při jízdě na kole, musela jsem pohrozit zrušením mobilních dat). Navíc jsou v programu označena zajímavá místa – historicky nebo geograficky – takže se i něco přiučí. U nás, v Ostravě, ho například překvapily malé měděné dlažební kostky se jmény odsunutých židovských rodin.

Navíc, pokud se vám podaří získat tzv. inkubátor (kam se vloží vajíčka), můžete si „vychovat“ vlastního pokémona, ale jen pokud nachodíte určitou vzdálenost – 2, 5 nebo i 10 (!!!) kilometrů.

Nevím, co bude nakonec výsledkem lovení, co přijde poté, až nachytá všechny ty barevné nereálné postavičky s legračními jmény. Pro mne je to ale jeden z mála způsobů, jak pomoct dětem a mladým lidem vrátit se k pohybu a zejména k chůzi, kterou považuji za nejlepší pohyb vůbec.

Děsí mě nárůst obezity, je totiž obrovský. Plíživý, pomalý, ale velmi nebezpečný. Počet obézních dětí se za posledních 20 let téměř ztrojnásobil! To jsou oficiální statistiky, které ale zaznamenají jen obezitu. Dětská nadváha se do statistik většinou nedostane. Upřímně mě mrzí, když vidím obézní děti – většinou má nadváhu i některý z rodičů a tak „to má chudák v genech“. To je nesmysl. Genetických vad vedoucích k obezitě je opravdu málo, stejně jako zpomaleného metabolismu. Obézní rodiče předávají svým dětem nejen geny, ale i styl života a způsob stravování. A to je často daleko horší než geny samotné. Rodiče tak zcela vědomě vystavují své děti riziku celé řady zdravotních obtíží - za posledních 20 let například stoupl v ČR počet dětských diabetiků trojnásobně, u dětí do 4 let čtyřnásobně! Za pohlavek vás mohou v Anglii zákonně potrestat, ale fakt, že v Anglii žije s obezitou téměř 10 % dětí ve věku 13 až 17 let, netrestá nikdo. „Jedna výchovná“ je podle mne daleko menším rizikem psychosociálních bloků než trápení, které zažívá obézní dítě mezi svými vrstevníky. Obezita není totéž co nadváha – kritériem je hodnota BMI, která je u obezity vyšší než 30. To například znamená, že dospívající sedmnáctiletá dívka s výškou 165 cm váží více než 80 kg!

Všude se o tom mluví a píše, všichni to vědí i vidí, ale epidemie obezity pokračuje dál.

Až tedy uvidíte skupinu dětí, kteří běhají s telefonem v natažené ruce a zvláštním způsobem s ním míří na roh domu, pak mějte radost, jako já.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 13:46

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze