Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Arnica montana - můj svatý grál

Autor: Petra Sumeráková

Na homeopatii miluju to, že váš vždy překvapí novým "objevem" působení a použití jednotlivých léků. Nikdy si nemůžete být jisti, že o daném léku a jeho účincích víte už naprosto všechno. Homeopatie vás tak celý život učí, což je naprosto úžasné.

Ilustrační foto

Arnica Montana patří k mým velmi oblíbeným lékům a má snad jedno z nejširších spekter použití. A přesto jsem nedávno díky své kamarádce MVDr. Menclové objevila další jeho využití.

Tento lék patří k mým "svatým grálům" a pomalu není dne, aby v naší rodině nenašel nějaké uplatnění. Ať už to jsou různé malé úrazy typu modřin, podlitin, nebo jsou to hlubší problémy týkající se bolestí páteře, pohybového aparátu, pooperační hojení ran, poporodní doba, různé zhmožděniny štěňátek při komplikovaných porodech... Zkrátka takový "trauma" lék.

Postupem času jsme Arnicu užívali i při mrtvicích, kde velmi silně a dobře působí, pokud je ovšem podána včas a ihned jakmile máte podezření na mrtvici, krvácení do mozku či vestibulární syndrom u psů, kde velmi dobře dokáže vstřebat krevní sraženinu ve vnitřním uchu a urychlit tak rekonvalescenci a zmírnit trvalé následky.

Další skvělé využití má u psů kardiaků - chrání srdeční sval - při hypertrofii, při vodnatelnosti, dušnosti.

A mým posledním objevem je skvělé působení Arniky při hypoglykemickém šoku. U feny diabetičky se šok projevuje především třesem, velkou úzkostí a bušením srdce. I přes podání glukózy a pomalé rovnání hladiny cukru se mi více než hodinu nedařilo fenu dostat do normálu. Původně vybraný lék na "šok" v podobě Aconita nepomohl, fenka má totiž kromě diabetu ještě nedávno zjištěnou vážnou srdeční hypertrofii. Na radu MVDr. Menclové jsem vyzkoušela Arnicu Montanu 15C a ta ji dokázala jako mávnutím kouzelného proutku uvézt do klidu během několika málo minut.

Věřím, že brzy objevíme ještě další a další situace, kdy Arnicu Montanu použít...

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2019 02:49

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze