Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Přírodní kosmetika se hodí i pro novorozence

Autor: Radka Wallerová

Stačí vejít do libovolné drogerie, aby člověk narazil na celé sety kosmetiky různých značek určené pro nejmenší děti. Ale popravdě řečeno, dá se bez nich úplně obejít, protože péči o novorozence a kojence zvládnete i bez nich. A možná dokonce lépe, pokud se rozhodnete pro použití co nejjednodušší přírodní kosmetiky.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Také jsem kdysi pro starší potomky kupovala výše zmíněnou masově vyráběnou kosmetiku v domnění, že čím pěnivější a voňavější, tím lépe. Ale až časem mi došlo, že zvláště novorozenci nic takového nepotřebují. Například proto, že se nemají kde umazat. Je tudíž nesmysl pořizovat jim speciální šampon na vlasy a další podobné přípravky. A také proto, že pro jejich citlivou pokožku je kosmetika plná různých chemických složek příliš agresivní. Nemusí sice hned vyvolat kožní problémy, ale proč jim kůži zbytečně vysušovat? To bohužel způsobuje i samotná voda, a proto není nutné nejmenší děti mýt častěji než jednou za tři čtyři dny.

Takže dneska mám poblíž přebalovacího pultu jen to nejnutnější: slunečnicový olej za pár korun z lékárny k promašťování kůže včetně té na hlavě (novorozencům skutečně nevadí, pokud mají mastné vlasy), olej do koupele a rovněž mastný roztok ve spreji, který používám při přebalování. Stačí s ním nastříkat patřičná místa a setřít jemnou plenkou, tento postup bohatě nahradí používání vlhčených ubrousků, které zvláště u citlivých dětí mohou vyvolávat vyrážku a nehodí se k tomu, abyste je používali mnohokrát denně. Krom toho můžete pořídit ještě mast k ošetřování dětského zadečku.

Výrobců, kteří nabízejí kvalitní přírodní kosmetiku, je na trhu dost, pokud při výběru tápete, ptejte se ostatních rodičů, skvělé jsou také reference na internetu, které můžete najít na různých rodičovských webech. Výhodou těchto výrobků je, že mnohé z nich se dají objednat rovněž přes internet a můžete si je nechat poslat až domů.

Pozor ale, ani s přírodní kosmetikou by se to nemělo přehánět – i tady platí, že méně je více a u nejmenších dětí si vystačíte skutečně se zmíněným málem. Přidávat další výrobky má smysl až u starších dětí. Je také dobré vědět, že některá přírodní kosmetika už naopak své místo u přebalovacích pultů ztratila, řeč je například o různých heřmánkových přípravcích – tahle rostlina totiž kůži dost vysušuje a navíc působí čím dál častěji jako alergen.

Nečekaný pomocník - sádlo
Ještě jedna kosmetika přírodního původu se u nás objevila v souvislosti s narozením dalšího dítěte. I když pro někoho možná překvapivá – jde o obyčejné vepřové sádlo, které ovšem nepoužívám při péči o dítě, ale na doporučení rehabilitační sestry na jizvu po císařském řezu. Právě vepřové sádlo je totiž i podle mnoha lékařů z řad například plastických chirurgů vůbec nejúčinnější, pokud jde o mazání a masírování jizev a předcházení různým zatuhlinám a bolestivým otokům. Samozřejmě, neřeší případy, kdy se jizva nehojí či otevírá, pak je na místě návštěva lékaře.

Pokud je někomu představa mazání se sádlem nepříjemná, může samozřejmě sáhnout po některé z mastí od výrobců přírodní kosmetiky, ale troufám si na základě vlastní zkušenosti tvrdit, že sádlu a jeho účinku se hned tak žádná nevyrovná.
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Radka Wallerová

Autor: Radka Wallerováredaktorka

Psaní článků se věnují jíž osmnáctým rokem a vždy mě nejvíce bavila témata týkající se zdraví, dětí, rodinné a sociální problematiky. Proto se chci na tyto oblasti zaměřit i v článcích, které připravuji pro webové stránky věnované homeopatii. Domnívám se totiž, že se s jeho hlavním zaměřením vhodně doplňují. Krom toho mě baví možnost zúročit v článcích vlastní zkušenosti, které jsem nabrala například při výchově svých dětí.
 

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:56

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze