Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zahleněné štěně po porodu

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V jednom ze svých vrhů jsem se setkala pro mě se zajímavou věcí, díky které jsem získala velkou zkušenost a znovu se ujistila o tom, že mám velký „dar“ vyhodnotit situaci natolik včas, že mnohdy ani veterinář ještě nepozná, že něco není v pořádku.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Dytrychová

Porod proběhl bez komplikací, narodila se pěkná, životaschopná štěňata s výborným sacím reflexem a skvělou porodní váhou. Měla jsem radost.

Tu mi ale po třech dnech zkazilo zjištění, že jedno ze štěňat po napití jakoby chrochtá. Z nosu jsem nezjistila žádný výtok, na pohled by člověk nic nezjistil. Vzhledem k tomu, že mám ale porodnu s fenou a štěňaty umístěnou ve své ložnici, díky čemuž přesně vím, kdy štěňata naposledy pila a zda pila všechna, mohla jsem tak poměrně brzy tento problém zjistit.

Hned na začátku jsem nasadila odzkoušené Oscillococcinum, které jsem začala podávat celému vrhu včetně matky – feny. Nevěděla jsem totiž, zda je to problém pouze jedince či něco infekčního. Vzhledem k tomu, že fena štěňata olizuje a sama štěňata střídavě pijí po sobě ze struků, mohla by to velmi jednoduše po sobě chytit díky slinám. Přistupovala jsem k tomu z té horší varianty a to, že se jedná o možnou infekci dýchacích cest.

Po každém napití štěňátko chrochtalo a já jsem slyšitelně mohla diagnostikovat hlen někde v dýchacích cestách. Dotyčnému štěněti jsem začala podávat 2–3x denně roztok, který jsem si naředila do 20 ml stříkačky takto: 5 granulí Bryonia alba 15C, 5 granulí Apis mellifica 15C a 1 tubu Oscilla. Roztok jsem před podáním vždy řádně protřepala a po 3-4 dnech v lednici, kdy jsem navíc stříkačku pečlivě balila do alobalu, jsem udělala roztok nový.

Zahlenění se znatelně snížilo a štěně již nechrochtalo s každým kojením. Stále jsem pokračovala v podávání homeopatik a přidala jsem ještě Siliceu 9C a Opium 15C, které jsem tentokrát neředila, ale rovnou jsem štěněti podávala do tlamky od každého 2 granule. Občas jsem štěněti podala pár kapek jitrocelového sirupu pro malé děti. Štěnátka jsem všechna pravidelně vážila a nezaregistrovala jsem žádný problém. Postižené štěně na váze přibývalo a nijak se nelišilo svou pohyblivostí od ostatních.

Čekala jsem na dobu, kdy se štěňata budou pomalu převádět na granule a zda problém zcela nevymizí, pokud štěně už nebude přijímat pouze mléko od své matky. Bylo totiž více než pravděpodobné, že značnému zahlenění přispívá i mléčná strava. Jak štěňátka rostla, všímala jsem si pár dní po sobě, že postižené štěně si tolik nehraje a brzo si jde lehnout do pelíšku, zatímco ostatní řádí. Neváhala jsem a jela ještě ten samý týden se štěnětem na prohlídku ke specialistovi kardiologovi, kterému se nelíbilo štěně poslechově a konstatoval, že zřejmě prodělalo zápal plic a na poslech jsou plíce postižené, srdce však naprosto v pořádku bez vad. Udělal podrobné sono a RTG a poslal nás domů se slovy, že už by to mělo přežít, ale bude slabší z dechem. Byla jsem zoufalá.

Od tohoto dne jsem začala mimo zmiňovaná homeopatika podávat na radu své homeopatky ještě tato: Phosphoricum acidum 15C 1x denně 2 granule a Cactus grandiflorus 15C 2x denně 2 granule. Zhruba po 14-ti dnech bylo štěně znatelně živější a chtělo si déle hrát s ostatními. Počkala jsem ještě další necelé dva měsíce a znovu jsem štěně objednala na kontrolu ke stejnému specialistovi.

Pan doktor si štěně poslechl. Poslouchal velmi dlouho... Bylo ticho…. Pak se na mě podíval a zeptal se mě, zda je to to samé štěně, co viděl naposledy. Kývla jsem. Pro jistotu mě poprosil o kontrolní rentgen a se slovy: "Štěně je naprosto zdravé a bez nálezu či postižení plic",  jsem odešla veselá domů. Léčba se vyplatila!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.7.2019 22:15

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze