Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Domácí olej po opalování

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Letní sluníčko dovede být velmi silné nejen u moře, ale i v našich středoevropských podmínkách. Je proto dobré kůži po pobytu na slunci ošetřit.

Ilustrační foto

Nám se doma osvědčil olej po opalování, který si vyrábím sama podle receptu z knihy Valerie Ann Worwood – Aromaterapie a éterické oleje.

Jako základ použijeme

70 ml mandlového oleje
30 ml sezamového oleje
10 kapek levandule
5 kapek heřmánku
1 kapku bergamotu
2 kapky geránia

Tímto olejem můžeme potírat jak kůži spálenou od sluníčka nebo nepoškozenou, pouze vystavenou slunečním paprskům. Olej je vhodný i pro děti. Kromě toho, že krásně a jemně voní, tak kůži hojí a podporuje její přirozené zhnědnutí.

Doporučuji olej vtírat do kůže po sprchování. Pokud aplikujeme olej na suchou kůži, tak se vytváří mastný a nepříjemný film a pocit suchosti kůže. Při aplikaci na mokrou pokožku se olej velmi rychle vstřebá, kůže je vláčná a působí přirozeně a zdravě.

Doporučuji olej uchovávat v lednici. Tím se zabrání žluknutí oleje a navíc na rozpálenou a horkou kůži je aplikace chladného oleje velmi příjemná.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:02

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze