Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Domácí olej po opalování

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Letní sluníčko dovede být velmi silné nejen u moře, ale i v našich středoevropských podmínkách. Je proto dobré kůži po pobytu na slunci ošetřit.

Ilustrační foto

Nám se doma osvědčil olej po opalování, který si vyrábím sama podle receptu z knihy Valerie Ann Worwood – Aromaterapie a éterické oleje.

Jako základ použijeme

70 ml mandlového oleje
30 ml sezamového oleje
10 kapek levandule
5 kapek heřmánku
1 kapku bergamotu
2 kapky geránia

Tímto olejem můžeme potírat jak kůži spálenou od sluníčka nebo nepoškozenou, pouze vystavenou slunečním paprskům. Olej je vhodný i pro děti. Kromě toho, že krásně a jemně voní, tak kůži hojí a podporuje její přirozené zhnědnutí.

Doporučuji olej vtírat do kůže po sprchování. Pokud aplikujeme olej na suchou kůži, tak se vytváří mastný a nepříjemný film a pocit suchosti kůže. Při aplikaci na mokrou pokožku se olej velmi rychle vstřebá, kůže je vláčná a působí přirozeně a zdravě.

Doporučuji olej uchovávat v lednici. Tím se zabrání žluknutí oleje a navíc na rozpálenou a horkou kůži je aplikace chladného oleje velmi příjemná.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.3.2021 07:20

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze