Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte strach z veřejného prostranství?

Autor: Redakce

Agorafobie má původ v řečtině (agora – „kde se shromažďují lidé“, fobie – strach). Zařaďuje se mezi úzkostné poruchy. Lidé, kteří agorafobií trpí, mívají záchvaty paniky, pokud se necítí v bezpečí nebo jsou daleko od „svého prostoru“.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Přinášíme vám čtenářský dotaz z naší poradny, který se týká agorafobie:

„Dobrý den. Jsem moc ráda, že jsem se dostala na vaše stránky a mohu využít vaši poradnu. Absolvovala jsem psychoterapii, užívala spousty léků. Je mi jasné, že na agorafobii žádný zázračný prášek neexistuje. Mořím se s tím už léta a věřte mi, že mi to spousty klidných dní už vzalo. Moc ráda bych zkusila homeopatii. Mým základním problémem je, že v prostředí, které není „mým“, upadám do derealizace, která vzápětí vyvolá panický záchvat. Je to děs-běs, to mi věřte. Prosím, nemáte pro mě řešení?“

Odpověď naší psycholožky Mgr. Alice Lapišové, tváře Poradny psychologa

„Dobrý den, rozumím Vašemu dotazu. Doporučuji Vám homeopatický lék

  • ACONITUM NAPELLUS 30C – 5 granulí 1x denně (ráno)

+ další dávku v situaci úzkosti, rozrušení apod. až 3x denně. Dejte mi prosím po čase vědět, jak se s Aconitem cítíte.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 14:24

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze