Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte strach z veřejného prostranství?

Autor: Redakce

Agorafobie má původ v řečtině (agora – „kde se shromažďují lidé“, fobie – strach). Zařaďuje se mezi úzkostné poruchy. Lidé, kteří agorafobií trpí, mívají záchvaty paniky, pokud se necítí v bezpečí nebo jsou daleko od „svého prostoru“.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Přinášíme vám čtenářský dotaz z naší poradny, který se týká agorafobie:

„Dobrý den. Jsem moc ráda, že jsem se dostala na vaše stránky a mohu využít vaši poradnu. Absolvovala jsem psychoterapii, užívala spousty léků. Je mi jasné, že na agorafobii žádný zázračný prášek neexistuje. Mořím se s tím už léta a věřte mi, že mi to spousty klidných dní už vzalo. Moc ráda bych zkusila homeopatii. Mým základním problémem je, že v prostředí, které není „mým“, upadám do derealizace, která vzápětí vyvolá panický záchvat. Je to děs-běs, to mi věřte. Prosím, nemáte pro mě řešení?“

Odpověď naší psycholožky Mgr. Alice Lapišové, tváře Poradny psychologa

„Dobrý den, rozumím Vašemu dotazu. Doporučuji Vám homeopatický lék

  • ACONITUM NAPELLUS 30C – 5 granulí 1x denně (ráno)

+ další dávku v situaci úzkosti, rozrušení apod. až 3x denně. Dejte mi prosím po čase vědět, jak se s Aconitem cítíte.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.10.2019 18:12

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze