Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Borelioza

Autor: Petra Sumeráková

Borelioza je velmi závažné onemocnění, které přenášejí klíšťata a mohou nakazit nejen nás, ale i naše čtyřnohé kamarády. Vakcína sice existuje, nicméně její použití je třeba zvážit, neboť je pro organismus zatěžující a u citlivých jedinců může vyvolat i negativní reakce organismu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Nemoc jako taková se může začít projevovat až mnoho týdnů od infikace klíštětem, neplatít totiž stejné pravidlo jako u lidí, že se musí na kůži projevit červený flek v místě, kde bylo klíště přisáté. Navíc je již prokázáno, že kromě klíšťat mohou být přenašečem i komáři či roztoči. Onemocnění se v první fázi může projevovat podobně jako chřipka. U psa mohou propuknout teploty, v další fázi mohou nastat stěhující se bolesti kloubů, pohybové obtíže, kulhání na různé končetiny. Vždy je nutné vyhledat veterinárního lékaře a respektovat jím zvolenou léčbu!

Pokud chceme klasické medicíně pomoci i přírodní cestou, samozřejmě můžeme. Nicméně v případě již rozvinuté a chronické fáze boreliózy, kdy jsme nemoc zjistili až po několika měsících, je vhodné kontaktovat homeopata, který mimo jiné určí i konstituční léčbu přímo určenou pro vašeho psa. Léčba chronické fáze je totiž složitá, delší a může zanechat doživotní následky.

Zde je přehled léků, které můžete podat v počátcích onemocnění i v kombinaci s léčbou antibiotickou.

  • Tinktura TOPOL - denně 15 kapek
  • Rhus toxicodendron 15C - na veškeré pohybové obtíže - denně 5 granulí
  • Apis melifica 9C - při otocích kloubů - při zřetelných otocích můžeme podávat velmi často, klidně i každou hodinu do zmírnění ototku.

Velmi používaným lékem je v případě boreliozy Luesinum, tento lék vám však musí předepsat a dávkování určit váš homeopat.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2019 03:16

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze