Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Borelioza

Autor: Petra Sumeráková

Borelioza je velmi závažné onemocnění, které přenášejí klíšťata a mohou nakazit nejen nás, ale i naše čtyřnohé kamarády. Vakcína sice existuje, nicméně její použití je třeba zvážit, neboť je pro organismus zatěžující a u citlivých jedinců může vyvolat i negativní reakce organismu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Nemoc jako taková se může začít projevovat až mnoho týdnů od infikace klíštětem, neplatít totiž stejné pravidlo jako u lidí, že se musí na kůži projevit červený flek v místě, kde bylo klíště přisáté. Navíc je již prokázáno, že kromě klíšťat mohou být přenašečem i komáři či roztoči. Onemocnění se v první fázi může projevovat podobně jako chřipka. U psa mohou propuknout teploty, v další fázi mohou nastat stěhující se bolesti kloubů, pohybové obtíže, kulhání na různé končetiny. Vždy je nutné vyhledat veterinárního lékaře a respektovat jím zvolenou léčbu!

Pokud chceme klasické medicíně pomoci i přírodní cestou, samozřejmě můžeme. Nicméně v případě již rozvinuté a chronické fáze boreliózy, kdy jsme nemoc zjistili až po několika měsících, je vhodné kontaktovat homeopata, který mimo jiné určí i konstituční léčbu přímo určenou pro vašeho psa. Léčba chronické fáze je totiž složitá, delší a může zanechat doživotní následky.

Zde je přehled léků, které můžete podat v počátcích onemocnění i v kombinaci s léčbou antibiotickou.

  • Tinktura TOPOL - denně 15 kapek
  • Rhus toxicodendron 15C - na veškeré pohybové obtíže - denně 5 granulí
  • Apis melifica 9C - při otocích kloubů - při zřetelných otocích můžeme podávat velmi často, klidně i každou hodinu do zmírnění ototku.

Velmi používaným lékem je v případě boreliozy Luesinum, tento lék vám však musí předepsat a dávkování určit váš homeopat.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.6.2020 21:39

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze