Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ocásek

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Toto jméno patří ovčímu chlapečkovi a samozřejmě ho nevymyslel nikdo jiný než moje dvě sluníčka. Jak k němu přišel, se dozvíte v následujícím příběhu.

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Mirka Menclová

Komplikovaný porod se samozřejmě netýká jen pejsků a kočiček, někdy je potřeba pomoci i hospodářským zvířatům. Dnes se s vámi podělím o příběh naší ovečky plemene Zwartbles jménem Čert. Několik dní před očekávaným termínem porodu začala velmi polehávat a stranit se stádu. Čert, který je jindy první u koryta a vyhání mladší jehnice i ostatní konkurentky, se přestal prát o svoje vedoucí místo ve stádě. Pochopili jsme, že porod možná nastane dříve a proto jsme ji umístili do porodního kotce, kde měla svůj klid a vše na dosah – vodu, seno, liz a granule.

Porod nastal opravdu o 10 dní dříve a bez naší asistence. Z trojčátek zbylo bohužel jen jedno jehně životaschopné – beránek. V kotci jsem našla jen jedno lůžko, ale velmi často se stává, že zvířata lůžko pozřou dříve, než přijdeme. O mládě se ovečka pozorně a pečlivě starala. Na víkend jsem s dětmi odjela ke kamarádce na společenskou návštěvu. U ovečky došlo k razantnímu zhoršení stavu – nezájem okolí, horečka, ztížení dýchání, nechutenství. Musela jsem poprosit kolegu, aby ovečku ošetřil, neboť jsem nebyla v dosahu. Došlo u ní k zadržení lůžka a následné puerperální infekci. V tomto stavu přišla i o mléko a zájem o mládě vůbec. Mládě začal partner přikrmovat umělým mlékem z láhve. Po příjezdu jsem ovečku zkontrolovala a přidala ke klasické terapii homeopatika, její zdravotní stav se rychle zlepšoval. Její péče o mládě je minimální, ani nechtěla při kojení stát, protože produkce mléka byla minimální. Zde je velmi dobré pole působení pro homeopatii. Dostala ode mě lék Lac caninum 5C při každém přiložení jehněte, které jsme poté ještě dokrmovali z láhve (pozn. kojení probíhá ve 2-3 hodinových intervalech). Tento lék výrazný efekt neměl, proto jsem se vzhledem ke stavu mléčné žlázy rozhodla pro lék Agnus castus v ředění 9C. Podávala jsem ho opět při každém kojení. Zde jsem již i při odstříkání pozorovala větší množství mléka a jehně už při přikrmování nevypilo takové množství umělého mléka. Při dokrmování mi samozřejmě pomáhali moje holčičky (jako asistentky, podavačky, divačky, poradci a nakonec i krmičky), a jelikož při sání z láhve jehňátko mrskalo jak divé ocáskem, jméno bylo hned na světě.

Přes veškerou snahu ovce na kojení nestála sama, museli jsme ji držet. Pokud se totiž chtěl Ocásek sám přiblížit k vemínku, kopala po něm a utíkala od něj. Její mládě pro ni bylo vlastně cizí. I v této situaci jsem se spolehla na homeopatii. Po zvážení všech okolností, jsem se rozhodla pro homeopatický lék, který zahrnoval i psychický obraz stavu ovečky, a to Natrum muriaticum 200C. Druhý den jsem přišla s láhví umělého mléka pro jehně a ovce na mě už při přiblížení podupávala. Po vstupu do kotce bylo očividné, že se jí moje přítomnost vůbec nezamlouvá. Jehně stále schovávala za sebe a pokračovala v dupání na moji osobu. Na kojení jsem ji vůbec nemusela držet, a když jsem Ocáska chtěla ještě dokrmit z láhve, pral se semnou. Nakonec nevypil ani 10 ml. Předtím byl schopen vypít 50-90 ml na jedno napojení. Od té doby se o jehně starala velmi pozorně. Po sedmi dnech jsme je pustili k ostatním ovečkám do stáda a Čert byl opět Čertem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 01:48

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze