Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Anaplazmóza - další hrozba od klíšťat!

Autor: Petra Sumeráková

Anaplazmóza je onemocnění v Česku relativně neznámé. Jeho výskyt je však čím dál častější než borelióza. V současnosti proti ní neexistuje žádná očkovací látka.

Ilustrační foto

Tato infekce napadá a postupně ničí bílé krvinky, jakmile se však stav tohoto onemocnění dostane do chronické fáze, může ničit i krvinky červené a způsobit anémii. Příznaky jsou velice různé. Velmi často jde o opakující se stavy po 2-3 týdnech, kdy nastoupí prudké a vysoké teploty, pes je apatický, nežere, odmítá se pohybovat. Pokud zánět zasáhne klouby, projevuje se to kulháním, zvíře může zcela ochrnout. Nemoc zasahuje i další vnitřní orgány - játra, slezinu, ledviny nebo oči, hrozí i oslepnutí.

Doba mezi infekcí a prvními příznaky je 4-11 dní, i když někteří psi nevykazují symptomy ani po 21 dnech po infekci.

Propuknutí nemoci velmi často ovlivňuje aktuální zdravotní stav zvířete. Zdravý a mladý jedinec dokáže průvodce onemocnění v krvi sám zničit, pes se slabou imunitou, případně s dalším chronickým onemocněním se bohužel nedokáže infekci ubránit.

Nemoc lze zjistit jednoduchým testem na zjištění protilátek v krvi, který by měl mít k dispozici každý veterinární lékař. Léčbu musí nastavit lékař, pakliže se podchytí včas, je velká šance na uzdravení. Klasická medicína používá velmi silná antibiotika, která se podávají až několik týdnů.

Já doporučuji podpořit celkovou léčbu a zároveň rekonvalescenci homeopatiky a bylinkami. Velmi se mi osvědčilo níže uvedené schéma u mého více než 12ti-letého veterána, který anaplazmózu prodělal v jarních měsících:

  • Na pročištění krve: tinktura z TOPOLU - tato tinktura je již několik let velmi osvědčená a mnoha lékaři doporučovaná i na boreliozu - podávala jsem po celou dobu antibiotické léčby – což bylo 6 týdnů v dávkování 10 kapek denně.
  • Homeopatika – dle jednotlivých obtíží - v počátcích při vysoké teplotě jsme nasadili Belladonnu 9C (do zlepšení stavu), na bolestivost a kloubní ztuhlost zlepšenou pohybem - Rhus toxicodendron 15C a po ukončení ATB léčby na celkovou detoxikaci organismu Nux vomica 9C - 5 granulí, 1x denně – dobrat celou tubu. V případě starého a celkově nemocného zvířete můžete na podporu všech vnitřních orgánů podávat ještě Phosphorus 9C - posiluje velmi dobře srdce, je ideální pro kardiaky. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.6.2020 23:25

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze