Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Výsledky průzkumu veřejného mínění o užívání homeopatie mezi dospělou populací v USA

Autor: Externí zdroj

Nedávno byly v nejrespektovanějším magazínu zabývajícím se veřejným zdravotnictvím The American Journal of Public Health publikovány výsledky důležitého průzkumu o užívání homeopatických léků mezi dospělou populací v USA. Autoři tohoto průzkumu působí na Harvardské univerzitě, na fakultě Veřejného zdravotnictví (Harvard’s School of Public Health) a ve zdravotnickém zařízení Beth Israel Deaconess Medical Center, což je nemocnice přidružená Lékařské fakultě Harvardské univerzity (Harvard Medical School).

Ilustrační foto

Dana Ullman, lékař homeopat, publicista, autor knížky The Homeopathic Revolution, protagonista homeopatie v USA shrnul pro veřejnost několik nejdůležitějších bodů týkajících se tohoto průzkumu:

V průzkumu se uvádí, že homeopatické studie naznačují možnost příznivého vlivu na zdraví veřejnosti jako například:

  • snížení zbytečného nadužívání antibiotik,
  • snížení nákladů na léčbu některých nemocí dýchacích cest,
  • zlepšení peri-menopauzálních depresí,
  • zlepšení výsledků léčby chronicky nemocných pacientů,
  • zvládnutí epidemie leptospirózy na Kubě.

Průzkum analyzoval údaje získané v dotazníkovém šetření o národním zdraví z roku 2012 (2012 National Health Interview Survey), který se zabýval prevalencí a vzorci užívání homeopatických léků mezi dospělým obyvatelstvem Spojených států v porovnání s užitím jiných metod komplementární a integrativní medicíny (CIM).

Dvě třetiny uživatelů zařadili homeopatii mezi tři přední terapie CIM, k nimž se v případě potřeby uchylují jako k prvním.

U uživatelů homeopatie, kteří navštěvovali profesionálního homeopata, byla výrazně vyšší pravděpodobnost, že budou homeopatii považovat za „velmi důležitou pro udržení zdraví a celkového pocitu fyzické a duševní pohody“, a že jim homeopatie s jejich zdravotními potížemi „výrazně pomohla“, než u uživatelů homeopatie, kteří nenavštěvovali profesionálního homeopata.

Dřívější vládní průzkumy prováděné v letech 2002 a 2007 zjistily, že homeopatii používá 1,7% a 1,8% dospělých Američanů. Nový průzkum z roku 2012 zjistil, že homeopatii užívá zhruba 1,5% až 2,1% dospělých občanů Spojených států.

Ve Spojených státech se homeopatické léky užívají výrazně méně, než v ostatních západních zemích, jako např. v Itálii (8,2%) a Německu (14,8%).

Provedený výzkum, podobně jako desítky studií prováděných dříve, zjistil, že u vzdělanějších lidí je pravděpodobnost užívání homeopatických léků vyšší, než u lidí méně vzdělaných.

Homeopatické ošetření vyhledali lidé nejčastěji v případech dýchacích potíží, ORL infekcí a u syndromů muskuloskeletálních bolestí.

V závěru výzkumu se uvádí: „Protože existuje možnost, že užívání homeopatie vykazuje příznivé účinky na zdraví veřejnosti, zasluhuje si tato metoda další výzkum a provedení cílených studií jejích uživatelů.“

Překlad: Mgr. Eva Leňová
Redakčně upraveno
Další informace: Am J Public Health. 2016 Feb 18, 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:12

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze