Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Výsledky průzkumu veřejného mínění o užívání homeopatie mezi dospělou populací v USA

Autor: Externí zdroj

Nedávno byly v nejrespektovanějším magazínu zabývajícím se veřejným zdravotnictvím The American Journal of Public Health publikovány výsledky důležitého průzkumu o užívání homeopatických léků mezi dospělou populací v USA. Autoři tohoto průzkumu působí na Harvardské univerzitě, na fakultě Veřejného zdravotnictví (Harvard’s School of Public Health) a ve zdravotnickém zařízení Beth Israel Deaconess Medical Center, což je nemocnice přidružená Lékařské fakultě Harvardské univerzity (Harvard Medical School).

Ilustrační foto

Dana Ullman, lékař homeopat, publicista, autor knížky The Homeopathic Revolution, protagonista homeopatie v USA shrnul pro veřejnost několik nejdůležitějších bodů týkajících se tohoto průzkumu:

V průzkumu se uvádí, že homeopatické studie naznačují možnost příznivého vlivu na zdraví veřejnosti jako například:

  • snížení zbytečného nadužívání antibiotik,
  • snížení nákladů na léčbu některých nemocí dýchacích cest,
  • zlepšení peri-menopauzálních depresí,
  • zlepšení výsledků léčby chronicky nemocných pacientů,
  • zvládnutí epidemie leptospirózy na Kubě.

Průzkum analyzoval údaje získané v dotazníkovém šetření o národním zdraví z roku 2012 (2012 National Health Interview Survey), který se zabýval prevalencí a vzorci užívání homeopatických léků mezi dospělým obyvatelstvem Spojených států v porovnání s užitím jiných metod komplementární a integrativní medicíny (CIM).

Dvě třetiny uživatelů zařadili homeopatii mezi tři přední terapie CIM, k nimž se v případě potřeby uchylují jako k prvním.

U uživatelů homeopatie, kteří navštěvovali profesionálního homeopata, byla výrazně vyšší pravděpodobnost, že budou homeopatii považovat za „velmi důležitou pro udržení zdraví a celkového pocitu fyzické a duševní pohody“, a že jim homeopatie s jejich zdravotními potížemi „výrazně pomohla“, než u uživatelů homeopatie, kteří nenavštěvovali profesionálního homeopata.

Dřívější vládní průzkumy prováděné v letech 2002 a 2007 zjistily, že homeopatii používá 1,7% a 1,8% dospělých Američanů. Nový průzkum z roku 2012 zjistil, že homeopatii užívá zhruba 1,5% až 2,1% dospělých občanů Spojených států.

Ve Spojených státech se homeopatické léky užívají výrazně méně, než v ostatních západních zemích, jako např. v Itálii (8,2%) a Německu (14,8%).

Provedený výzkum, podobně jako desítky studií prováděných dříve, zjistil, že u vzdělanějších lidí je pravděpodobnost užívání homeopatických léků vyšší, než u lidí méně vzdělaných.

Homeopatické ošetření vyhledali lidé nejčastěji v případech dýchacích potíží, ORL infekcí a u syndromů muskuloskeletálních bolestí.

V závěru výzkumu se uvádí: „Protože existuje možnost, že užívání homeopatie vykazuje příznivé účinky na zdraví veřejnosti, zasluhuje si tato metoda další výzkum a provedení cílených studií jejích uživatelů.“

Překlad: Mgr. Eva Leňová
Redakčně upraveno
Další informace: Am J Public Health. 2016 Feb 18, 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.12.2019 15:59

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze