Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie v psychiatrii

Autor: Externí zdroj

Řecký psychiatr Dr. Vengalis Zafeiriou vyzval odborníky zabývající se duševním zdravím, aby k léčbě psychických poruch využívali homeopatii. V řeči pronesené na druhé Konferenci integrativní medicíny organizované Centrem pro plánování zdravotní péče dubajského Městského úřadu pro zdravotnictví (Dubai Healthcare City Authority's Centre for Healthcare Planning and Quality - CPQ) poukázal na výhody, které přinese zahrnutí homeopatie do systému péče o zdraví psychiatrických pacientů.

Ilustrační foto

Řekl, že homeopatie může zkrátit dobu trvání hospitalizace pacientů, snížit množství používaných léků a nezbytných laboratorních testů, četnost relapsů, výši státních výdajů na zdravotnictví a finanční zátěž pacientů. Homeopatie jako jedna z forem alternativní medicíny krom toho zlepšuje celkový zdravotní stav obyvatelstva a pomáhá u všech chronických nemocí s výjimkou nevratného poškození tkání. Uvedl také, že homeopatie nemá vedlejší účinky a lze ji s úspěchem kombinovat s dalšími způsoby léčby.

Konference nazvaná „Pokroky integrativní medicíny založené na vědeckých důkazech" (Advances in Evidence Based Integrative Medicine) konaná v Dubai pod záštitou princezny Hayi Bint Hussainové, předsedkyně dubajského Městského úřadu pro zdravotnictví a manželky šejka Mohammeda bin Rašída al-Maktúma, viceprezidenta a premiéra SAE a vládce Dubaje, si kladla za cíl přemostit mezeru mezi konvenční, komplementární a alternativní medicínou pomocí případových studií z oblasti integrativní medicíny založené na důkazech.

Dr. Zafeiriou, psychiatr, prezident a ředitel vzdělávání Helénské asociace pro homeopatickou lékařskou spolupráci v Řecku (Hellenic Association of Homoeopathic Medical Cooperation) předložil případové studie pacientů trpících alkoholismem a autismem.

Po přednášce na konferenci Promluvil pro noviny Gulf News o nezbytnosti lobovat za homeopatii v péči o zdraví pacientů s duševními chorobami. „Psychiatrie nemá léky, jejichž účelem by bylo někoho léčit, používané prostředky pouze ulevují od symptomů. Homeopatie účinkuje u nejrůznějších poruch, od úzkostí a fobií až po deprese a schizofrenii. Homeopaté by mohli v psychiatrických léčebnách léčit pacienty s vážnými psychickými poruchami a tak výrazně pozitivně ovlivnit výsledky léčby konvenčními psychiatrickými metodami.“

Překlad: Mgr. Eva Leňová
Redakčně upraveno
Zdroj: 
http://gulfnews.comhttp://homeopathyplus.com

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.7.2019 07:28

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze