Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie v psychiatrii

Autor: Externí zdroj

Řecký psychiatr Dr. Vengalis Zafeiriou vyzval odborníky zabývající se duševním zdravím, aby k léčbě psychických poruch využívali homeopatii. V řeči pronesené na druhé Konferenci integrativní medicíny organizované Centrem pro plánování zdravotní péče dubajského Městského úřadu pro zdravotnictví (Dubai Healthcare City Authority's Centre for Healthcare Planning and Quality - CPQ) poukázal na výhody, které přinese zahrnutí homeopatie do systému péče o zdraví psychiatrických pacientů.

Ilustrační foto

Řekl, že homeopatie může zkrátit dobu trvání hospitalizace pacientů, snížit množství používaných léků a nezbytných laboratorních testů, četnost relapsů, výši státních výdajů na zdravotnictví a finanční zátěž pacientů. Homeopatie jako jedna z forem alternativní medicíny krom toho zlepšuje celkový zdravotní stav obyvatelstva a pomáhá u všech chronických nemocí s výjimkou nevratného poškození tkání. Uvedl také, že homeopatie nemá vedlejší účinky a lze ji s úspěchem kombinovat s dalšími způsoby léčby.

Konference nazvaná „Pokroky integrativní medicíny založené na vědeckých důkazech" (Advances in Evidence Based Integrative Medicine) konaná v Dubai pod záštitou princezny Hayi Bint Hussainové, předsedkyně dubajského Městského úřadu pro zdravotnictví a manželky šejka Mohammeda bin Rašída al-Maktúma, viceprezidenta a premiéra SAE a vládce Dubaje, si kladla za cíl přemostit mezeru mezi konvenční, komplementární a alternativní medicínou pomocí případových studií z oblasti integrativní medicíny založené na důkazech.

Dr. Zafeiriou, psychiatr, prezident a ředitel vzdělávání Helénské asociace pro homeopatickou lékařskou spolupráci v Řecku (Hellenic Association of Homoeopathic Medical Cooperation) předložil případové studie pacientů trpících alkoholismem a autismem.

Po přednášce na konferenci Promluvil pro noviny Gulf News o nezbytnosti lobovat za homeopatii v péči o zdraví pacientů s duševními chorobami. „Psychiatrie nemá léky, jejichž účelem by bylo někoho léčit, používané prostředky pouze ulevují od symptomů. Homeopatie účinkuje u nejrůznějších poruch, od úzkostí a fobií až po deprese a schizofrenii. Homeopaté by mohli v psychiatrických léčebnách léčit pacienty s vážnými psychickými poruchami a tak výrazně pozitivně ovlivnit výsledky léčby konvenčními psychiatrickými metodami.“

Překlad: Mgr. Eva Leňová
Redakčně upraveno
Zdroj: 
http://gulfnews.comhttp://homeopathyplus.com

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 07:16

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze