Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie v psychiatrii

Autor: Externí zdroj

Řecký psychiatr Dr. Vengalis Zafeiriou vyzval odborníky zabývající se duševním zdravím, aby k léčbě psychických poruch využívali homeopatii. V řeči pronesené na druhé Konferenci integrativní medicíny organizované Centrem pro plánování zdravotní péče dubajského Městského úřadu pro zdravotnictví (Dubai Healthcare City Authority's Centre for Healthcare Planning and Quality - CPQ) poukázal na výhody, které přinese zahrnutí homeopatie do systému péče o zdraví psychiatrických pacientů.

Ilustrační foto

Řekl, že homeopatie může zkrátit dobu trvání hospitalizace pacientů, snížit množství používaných léků a nezbytných laboratorních testů, četnost relapsů, výši státních výdajů na zdravotnictví a finanční zátěž pacientů. Homeopatie jako jedna z forem alternativní medicíny krom toho zlepšuje celkový zdravotní stav obyvatelstva a pomáhá u všech chronických nemocí s výjimkou nevratného poškození tkání. Uvedl také, že homeopatie nemá vedlejší účinky a lze ji s úspěchem kombinovat s dalšími způsoby léčby.

Konference nazvaná „Pokroky integrativní medicíny založené na vědeckých důkazech" (Advances in Evidence Based Integrative Medicine) konaná v Dubai pod záštitou princezny Hayi Bint Hussainové, předsedkyně dubajského Městského úřadu pro zdravotnictví a manželky šejka Mohammeda bin Rašída al-Maktúma, viceprezidenta a premiéra SAE a vládce Dubaje, si kladla za cíl přemostit mezeru mezi konvenční, komplementární a alternativní medicínou pomocí případových studií z oblasti integrativní medicíny založené na důkazech.

Dr. Zafeiriou, psychiatr, prezident a ředitel vzdělávání Helénské asociace pro homeopatickou lékařskou spolupráci v Řecku (Hellenic Association of Homoeopathic Medical Cooperation) předložil případové studie pacientů trpících alkoholismem a autismem.

Po přednášce na konferenci Promluvil pro noviny Gulf News o nezbytnosti lobovat za homeopatii v péči o zdraví pacientů s duševními chorobami. „Psychiatrie nemá léky, jejichž účelem by bylo někoho léčit, používané prostředky pouze ulevují od symptomů. Homeopatie účinkuje u nejrůznějších poruch, od úzkostí a fobií až po deprese a schizofrenii. Homeopaté by mohli v psychiatrických léčebnách léčit pacienty s vážnými psychickými poruchami a tak výrazně pozitivně ovlivnit výsledky léčby konvenčními psychiatrickými metodami.“

Překlad: Mgr. Eva Leňová
Redakčně upraveno
Zdroj: 
http://gulfnews.comhttp://homeopathyplus.com

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 10:47

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze