Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Proč dává smysl používat u depresí homeopatii?

Autor: Externí zdroj

Homeopatické léky se nepředepisují podle nemoci, která byla pacientovi diagnostikována, ale podle toho jakým - právě pro něj jedinečným - způsobem člověk svou nemoc prožívá, jak na ni reaguje. Jinak řečeno, homeopatické léky se předepisují podle SYNDROMU různých fyzických a psychických příznaků pacienta, ne na základě pouhého jednoho symptomu nebo jednoho označení nemoci.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Přestože je výběr správného homeopatického léku složitější než volba konvenčních chemických léků nebo třeba různých bylinných přípravků, je systém individualizovaného předepisování založeného na posouzení celkových rysů daného člověka inteligentní a rozumný - a jeho výsledkem bývá často výrazné až zásadní zlepšení stavu.

Základní premisa homeopatie zní, že symptomy nemoci neukazují jen na to, co je s člověkem „špatně“, ale že se ve skutečnosti jedná o snahu našeho těla vypořádat se s infekcí nebo úsilí naší mysli přizpůsobit se stresu. V homeopatii se nepoužívají velká dávky farmakologických prostředků, jež utlumí nebo potlačí symptomy, ale velmi malé, individuálně předepisované a speciálně připravované dávky léčivých látek, které mají, jsou-li podané ve větším množství, schopnost vyvolat podobné symptomy jako ty, které má nemocný člověk. Podáme-li lék, který odpovídá symptomům nemocného člověka, podpoříme a zlepšíme přirozenou obranyschopnost jeho organismu. Konec konců nazýval Stewart Brand, zakladatel Katalogu celé Země (Whole Earth Catalog), homeopatii „lékařským aikidem“, protože působí spolu se sílou nemoci a ne proti ní. Jedná se vlastně o druh „medicínského biomimikry“.

Samozřejmě, že by se toho o detailně propracovaném systému léčení pomocí homeopatie a o historických a vědeckých důkazech, které potvrzují jeho bezpečnost a účinnost, dalo říci mnohem více, ale výše uvedené informace a vysvětlení poskytují dostatečně dobrý důvod k tomu, aby lidé s mírnou až středně těžkou depresí začali uvažovat o tom, že vyhledají profesionální homeopatickou péči.

Zdroj: doporučujeme přečíst celý článek na http://www.huffingtonpost.com
Překlad: Bc. Eva Leňová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:29

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze