Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Proč dává smysl používat u depresí homeopatii?

Autor: Externí zdroj

Homeopatické léky se nepředepisují podle nemoci, která byla pacientovi diagnostikována, ale podle toho jakým - právě pro něj jedinečným - způsobem člověk svou nemoc prožívá, jak na ni reaguje. Jinak řečeno, homeopatické léky se předepisují podle SYNDROMU různých fyzických a psychických příznaků pacienta, ne na základě pouhého jednoho symptomu nebo jednoho označení nemoci.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Přestože je výběr správného homeopatického léku složitější než volba konvenčních chemických léků nebo třeba různých bylinných přípravků, je systém individualizovaného předepisování založeného na posouzení celkových rysů daného člověka inteligentní a rozumný - a jeho výsledkem bývá často výrazné až zásadní zlepšení stavu.

Základní premisa homeopatie zní, že symptomy nemoci neukazují jen na to, co je s člověkem „špatně“, ale že se ve skutečnosti jedná o snahu našeho těla vypořádat se s infekcí nebo úsilí naší mysli přizpůsobit se stresu. V homeopatii se nepoužívají velká dávky farmakologických prostředků, jež utlumí nebo potlačí symptomy, ale velmi malé, individuálně předepisované a speciálně připravované dávky léčivých látek, které mají, jsou-li podané ve větším množství, schopnost vyvolat podobné symptomy jako ty, které má nemocný člověk. Podáme-li lék, který odpovídá symptomům nemocného člověka, podpoříme a zlepšíme přirozenou obranyschopnost jeho organismu. Konec konců nazýval Stewart Brand, zakladatel Katalogu celé Země (Whole Earth Catalog), homeopatii „lékařským aikidem“, protože působí spolu se sílou nemoci a ne proti ní. Jedná se vlastně o druh „medicínského biomimikry“.

Samozřejmě, že by se toho o detailně propracovaném systému léčení pomocí homeopatie a o historických a vědeckých důkazech, které potvrzují jeho bezpečnost a účinnost, dalo říci mnohem více, ale výše uvedené informace a vysvětlení poskytují dostatečně dobrý důvod k tomu, aby lidé s mírnou až středně těžkou depresí začali uvažovat o tom, že vyhledají profesionální homeopatickou péči.

Zdroj: doporučujeme přečíst celý článek na http://www.huffingtonpost.com
Překlad: Bc. Eva Leňová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.12.2019 16:56

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze