Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie v Indii – aktuální zprávy

Autor: Externí zdroj

Podle nedávno zveřejněné studie přestalo 59 % obyvatel největších indických měst včetně Čennaí v minulém roce používat alopatickou léčbu a přešlo k homeopatii.

Ilustrační foto

Studie zaměřená na „postavení homeopatie v Indii“, provedená Indian Market Research Bureau (IMRB – Kancelář pro průzkum indického trhu) ve velkých kosmopolitních a metropolitních městech, přinesla zajímavé výsledky týkající se názorů spotřebitelů a jejich pohledu na homeopatii.

Výsledky průzkumu se v médiích objevily u příležitosti Světového dne homeopatie (Pozn. redakce: 10.4.2016). Ukazují, že homeopatii její uživatelé považují za nejbezpečnější formu medicíny, což je také důvodem výše uvedené náhlé změny. Dle závěrečné zprávy krom toho 77% lidí věří, že jim homeopatie přináší nejlepší dlouhodobý prospěch.

V informacích, jež má k dispozici deník „News Today“, se uvádí, že IMRB International prováděla pro jednu soukromou kliniku online panelový výzkum formou rozhovorů vedených pomocí počítačů, který zahrnoval celkem 1 228 respondentů a probíhal v městech Čennaí Bombaj, Dillí, Kalkata, Bengalúru, Ahmedábád, Puné a Hajdarábád.

Ve zprávě se uvádí, že lidé používají homeopatii většinou k léčení potíží jako jsou plešatění, lupy, alergie, bolesti zad a bolesti kloubů. Dle materiálu lidé dále za poslední rok utratili průměrně 9 108 Rs za homeopatii a 12 907 Rs za alopatii.

Studie krom toho podtrhuje, že přes 60 % lidí se domnívá, že homeopatie nejlépe zabírá na nemoci chronického rázu plynoucí z životního stylu, které alopatie nedokáže plně vyléčit.

Dalším důvodem k výše zmiňované změně je dle závěrečné zprávy studie fakt, že lidé hledají celostní možnosti péče o zdraví a také převládající názor, že homeopatická léčba je bezpečnější než alopatická.

Překlad: Bc. Eva Leňová
Redakčně upraveno.

Zdroj: http://newstodaynet.com/

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 00:50

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze