Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie v Indii – aktuální zprávy

Autor: Externí zdroj

Podle nedávno zveřejněné studie přestalo 59 % obyvatel největších indických měst včetně Čennaí v minulém roce používat alopatickou léčbu a přešlo k homeopatii.

Ilustrační foto

Studie zaměřená na „postavení homeopatie v Indii“, provedená Indian Market Research Bureau (IMRB – Kancelář pro průzkum indického trhu) ve velkých kosmopolitních a metropolitních městech, přinesla zajímavé výsledky týkající se názorů spotřebitelů a jejich pohledu na homeopatii.

Výsledky průzkumu se v médiích objevily u příležitosti Světového dne homeopatie (Pozn. redakce: 10.4.2016). Ukazují, že homeopatii její uživatelé považují za nejbezpečnější formu medicíny, což je také důvodem výše uvedené náhlé změny. Dle závěrečné zprávy krom toho 77% lidí věří, že jim homeopatie přináší nejlepší dlouhodobý prospěch.

V informacích, jež má k dispozici deník „News Today“, se uvádí, že IMRB International prováděla pro jednu soukromou kliniku online panelový výzkum formou rozhovorů vedených pomocí počítačů, který zahrnoval celkem 1 228 respondentů a probíhal v městech Čennaí Bombaj, Dillí, Kalkata, Bengalúru, Ahmedábád, Puné a Hajdarábád.

Ve zprávě se uvádí, že lidé používají homeopatii většinou k léčení potíží jako jsou plešatění, lupy, alergie, bolesti zad a bolesti kloubů. Dle materiálu lidé dále za poslední rok utratili průměrně 9 108 Rs za homeopatii a 12 907 Rs za alopatii.

Studie krom toho podtrhuje, že přes 60 % lidí se domnívá, že homeopatie nejlépe zabírá na nemoci chronického rázu plynoucí z životního stylu, které alopatie nedokáže plně vyléčit.

Dalším důvodem k výše zmiňované změně je dle závěrečné zprávy studie fakt, že lidé hledají celostní možnosti péče o zdraví a také převládající názor, že homeopatická léčba je bezpečnější než alopatická.

Překlad: Bc. Eva Leňová
Redakčně upraveno.

Zdroj: http://newstodaynet.com/

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2019 18:29

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze