Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Blokové postavení krční páteře a vyhřezlá ploténka

Autor: Redakce

Ráno otevřete oči, chcete z postele jako každé jiné ráno, ale nemůžete otočit hlavu a bolest vám nedovolí ani se hnout. K podobné situaci často dochází v případě, že držíme páteř v nevhodné poloze, po prudkém pohybu nebo při průvanu. Blokáda páteře se projevuje výraznou bolestí, omezenou pohyblivostí, někdy i bolestmi hlavy, závratí i nevolností.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Na naši poradnu se obrátila čtenářka, kterou trápí blokáda páteře a vyhřezlá ploténka.

„Dobrý den, paní doktorko, mám blokové postavení krční a hrudní páteře a vyhřezlou ploténku. S největší pravděpodobností se mi o prázdninách „přiskřípnul nerv“. Léky na bolesti ani injekce neměly velký účinek. Než se dostanu na řadu k rehabilitačnímu vyšetření za 2 měsíce, potřebovala bych poradit, co užívat na zmírnění bolesti. Na bolest během dne jsem si už jaksi zvykla, ale poslední 2 týdny se pravidelně v noci mezi 2. a 3. hodinou budím bolestí pod pravým žebrem. Během dne bolest ustoupí a ozve se znovu během noci. Předpokládám, že je to od páteře. Děkuji za odpověď.“

Na dotaz odpověděla zkušená fyzioterapeutka, tvář naší Rehabilitační poradny, PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.:

„Dobrý den, zkuste prosím kombinaci:

  • APIS MELLIFICA 30 C – 3x denně 5 granulí,
  • ARSENICUM ALBUM 30 C – 2x denně 5 granulí.

Je nešťastné, že máte termín až tak pozdě, ale věřím, že Vám homeopatika pomohou překonat toto období. Držím palce. S pozdravem Radana Poděbradská.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.10.2019 18:12

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze