Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Svědění obličeje a oteklá víčka

Autor: Redakce

Jaro i začátek léta je obdobím zvýšeného výskytu alergických projevů. Nemusí to být jen svědění očí a vodnatá rýma, ale i známé problémy s kůží – suchá kůže, svědění, vyrážka či ekzém.

Ilustrační foto

„Dobrý den, mám problém, který jsem prodělala před dvěma lety ve stejnou dobu. Nejdříve mě svědil obličej, mírně mi otekla víčka. Udělala se mi vyrážka tváře až pod oči, mám citlivou pleť. Dostala jsem od kožního lékaře mastičku – zabrala. Otok očí se zlepšil po léku na alergii. Použila jsem pak kosmetiku a od té doby opět otok očí. Už to trvá tři týdny. Krevní obraz mám krásný. Nikdy mi žádnou alergii nezjistili. Oči mám včera zkontrolované a vše je v pořádku. Oči mi otékají a zůstávají tak, levé oko je trošku horší. Víčka nahoře i dole. Vypadám hrozně. Můžete mi poradit, jak postupovat? Děkuji moc.“

Na dotaz čtenářky odpověděla MUDr. Kateřina Formánková, zkušená lékařka, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, jedná se určitě o alergii, i když nic nezjistili. Často se protilátky dají detekovat v krvi až po 3 letech trvání potíží. Zkuste tuto kombinaci léků:

  • APIS MELLIFICA 30 C, NUX VOMICA 9 C, POUMON HISTAMINE 9 C.

Užívejte 3x denně 5 granulí od každého léku. Léky berte do úplného vymizení obtíží a pak postupně prodlužujte intervaly a vysazujte.

  • POUMON HISTAMINE 9 C ponechejte alespoň 2−3 týdny.

Pijte hodně čisté vody, jezte jen rýži, zelené fazolky, banán a ovesné vločky. Dietu vydržte 2−3 dny, pak postupně přidávejte další potraviny. Rozhodně vysaďte z jídelníčku ořechy (bývají nejčastější příčinou), kávu, čokoládu, rybičky v konzervě a uzeniny. Kosmetiku nepoužívejte do úplné normalizace stavu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.11.2019 19:09

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze