Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Agrohomeopatie profesora Radka Tichavského

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Zakladatelem metody zabývající se léčbou rostlin homeopatickými léky je holandský homeopat a vědec Vaikunthanath Das Kaviraj, autor knih o homeopatii pro zahradu a farmu. Agrohomeopatie je ekologickou metodou, její aplikací se nezamořuje půda a podzemní vody. Zároveň dochází ke snížení nákladů na ochranu rostlin a půdy o 75–90 %. Zdravé rostliny a půda mají vliv i na lidské zdraví. Z kvalitní potravy tvoří tělo zdravé tkáně. Mikrozměny v rostlinách vedou k mikrozměnám v lidském těle. Jejich odhalení je obtížné – k makroskopické viditelnosti dochází za dlouhá léta. V Mexiku používají agrohomeopatii v zemědělství již 3 tis. farmářů. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Metodou agrohomeopatie se zabývá i profesor Radko Tichavský (Instituto Comenius, Mexico), jenž vyléčil několik hektarů lesů v chráněné oblasti, které byly postiženy plísní. Stromy byly léčeny homeopatickým postřikem z letadla.

Profesor Tichavský se zabývá i léčbou jabloní, hnojením rostlin homeopatickými léky nebo homeopatickou typologií rostlin. Na univerzitě, kde působí, se studenti vzdělávají i v homeopatii.

Podle prof. Tichavského má být AGROHOMEOPATIE v harmonii s přírodou i lidmi. Jedna kapka homeopatického roztoku působí na rostlinu, stejně tak i na okolní půdu a na živočichy. Podle výzkumů mají rostliny cit, paměť i podmíněné reflexy. Rostliny se léčí jinak než lidé a zvířata. U rostlin není důležitá jen potence léku, ale i způsob aplikace (zálivka, postřik, granule kolem kmene apod.). Pro rostliny se nejčastěji používají nízké potence.

Prof. Tichavský srovnává rostliny hnojené homeopatiky s nehnojenými rostlinami.

  • Je ohromující, že například kvalita salátu je významně ovlivněna už jedinou dávkou zálivky obsahující CALCAREU PHOSPHORICU 5C, CALCAREU CARBONICU 5C a CALCAREU FLUORICU 5C. Směs je vhodná i k zálivce muškátů – stačí 2x týdně. Tyto tři homeopatické léky zlepšují metabolismus vápníku, fosforu a fluoru.
  • Pro lepší zakořenění je při přesazování vhodný lék STAPHYSAGRIA 9 C, až do doby vytvoření nového kořenového systému.
  • SILICEA je biodynamickým zvětšovačem ovoce, je vhodná i při klíčení semen (až 100% klíčivost)
  • K ošetření jabloní při spále byla úspěšně použita BELLADONNA D 200. Po třech dnech vypadaly stromy zdravě, i ovoce bylo chutnější.
  • Proti šnekům působí lék HELIX TOSTA.
  • DORYPHORA DECEMLINEATA je lékem k postřiku brambor proti mandelince bramborové.

Homeopatické léky je nejvhodnější aplikovat při zatažené obloze – UV záření homeopatické léky neutralizuje. (Roztoky by se měly skladovat v tmavých lahvích.)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.7.2021 01:12

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze