Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Agrohomeopatie profesora Radka Tichavského

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Zakladatelem metody zabývající se léčbou rostlin homeopatickými léky je holandský homeopat a vědec Vaikunthanath Das Kaviraj, autor knih o homeopatii pro zahradu a farmu. Agrohomeopatie je ekologickou metodou, její aplikací se nezamořuje půda a podzemní vody. Zároveň dochází ke snížení nákladů na ochranu rostlin a půdy o 75–90 %. Zdravé rostliny a půda mají vliv i na lidské zdraví. Z kvalitní potravy tvoří tělo zdravé tkáně. Mikrozměny v rostlinách vedou k mikrozměnám v lidském těle. Jejich odhalení je obtížné – k makroskopické viditelnosti dochází za dlouhá léta. V Mexiku používají agrohomeopatii v zemědělství již 3 tis. farmářů. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Metodou agrohomeopatie se zabývá i profesor Radko Tichavský (Instituto Comenius, Mexico), jenž vyléčil několik hektarů lesů v chráněné oblasti, které byly postiženy plísní. Stromy byly léčeny homeopatickým postřikem z letadla.

Profesor Tichavský se zabývá i léčbou jabloní, hnojením rostlin homeopatickými léky nebo homeopatickou typologií rostlin. Na univerzitě, kde působí, se studenti vzdělávají i v homeopatii.

Podle prof. Tichavského má být AGROHOMEOPATIE v harmonii s přírodou i lidmi. Jedna kapka homeopatického roztoku působí na rostlinu, stejně tak i na okolní půdu a na živočichy. Podle výzkumů mají rostliny cit, paměť i podmíněné reflexy. Rostliny se léčí jinak než lidé a zvířata. U rostlin není důležitá jen potence léku, ale i způsob aplikace (zálivka, postřik, granule kolem kmene apod.). Pro rostliny se nejčastěji používají nízké potence.

Prof. Tichavský srovnává rostliny hnojené homeopatiky s nehnojenými rostlinami.

  • Je ohromující, že například kvalita salátu je významně ovlivněna už jedinou dávkou zálivky obsahující CALCAREU PHOSPHORICU 5C, CALCAREU CARBONICU 5C a CALCAREU FLUORICU 5C. Směs je vhodná i k zálivce muškátů – stačí 2x týdně. Tyto tři homeopatické léky zlepšují metabolismus vápníku, fosforu a fluoru.
  • Pro lepší zakořenění je při přesazování vhodný lék STAPHYSAGRIA 9 C, až do doby vytvoření nového kořenového systému.
  • SILICEA je biodynamickým zvětšovačem ovoce, je vhodná i při klíčení semen (až 100% klíčivost)
  • K ošetření jabloní při spále byla úspěšně použita BELLADONNA D 200. Po třech dnech vypadaly stromy zdravě, i ovoce bylo chutnější.
  • Proti šnekům působí lék HELIX TOSTA.
  • DORYPHORA DECEMLINEATA je lékem k postřiku brambor proti mandelince bramborové.

Homeopatické léky je nejvhodnější aplikovat při zatažené obloze – UV záření homeopatické léky neutralizuje. (Roztoky by se měly skladovat v tmavých lahvích.)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2019 18:58

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze