Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Němečtí reprezentanti na Euru důvěřují „jemné léčbě“

Autor: Externí zdroj

Fotbalisté používají i metody alternativní léčby, aby se co nejdřív postavili opět na nohy. Z průzkumu mezi lékaři Německé fotbalové bundesligy vyplynulo, že 92 % z nich při léčbě hráčů, i hvězd evropského šampionátu, využívá homeopatii.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Miroslav Klose vykročí na trávník vždy pravou nohou, Mario Gomez močí na levé straně pisoáru, Michael Ballack se neobejde bez čísla 13 na zádech… Mezi hráči ale nejsou rozšířené jen pověry. Mnozí z nich věří v sílu homeopatie. Z dotázaných 26 lékařů, léčících hráče německé první a druhé ligy, 24 odpovědělo, že svým svěřencům podávají i homeopatické léky.

V rozhovoru pro Spiegel online uvedl Peter Billigmann, jenž je sám lékařem druholigového TuS Koblenz, víc důvodů, pro které je homeopatie mezi hráči tak rozšířená: „Léčba má viditelné výsledky. Homeopatika prakticky nemají vedlejší účinky a jsou bezpečná i z hlediska dopingu.“ Podle Billigmanna ani v případě polykomponentních homeopatických přípravků nehrozí nebezpečí porušení antidopingových pravidel.

Většina Billigmannových kolegů (92 %) ovšem aplikuje v případě úrazů jako první klasické léky. Pak (v 76 % případů) následuje léčba homeopatickými léky. Celkově však 92 % týmových lékařů používá při léčbě fotbalových profesionálů homeopatické léky, m. j. na infekce nebo na podporu regenerace.

Billigmannovy výsledky poukazují na to, že němečtí profesionální hráči stále víc důvěřují alternativní léčbě. I kontroverzní metody (jako např. biorezonance, elektroakupunktura, osteopatie nebo samoléčba) jsou stále oblíbenější. Když zranění ohrožuje kariéru a výdělek sportovců, sahají i po neobvyklých postupech.

Remscheidský kariérní kouč Holger Fischer pomohl mnohým sportovcům. Jeho pacienty, které Fischer nazývá klienty, jsou například němečtí reprezentanti Patrick Owomoyela a Jan Schlaudraff. Podle slov svých pacientů má Fischer dar aktivovat síly samoléčby. Dokonce i Oliver Schmidtlein, fyzioterapeut německého výběru, je přesvědčen o Fischerových schopnostech. Jak sám říká, neumí se sice vcítit do myšlenky samoléčby, ale po Fischerově terapii se „proces rehabilitace výrazně zrychluje“.

Mezi fyzioterapeuty nejvíce experimentuje fyzioterapeut Bayeru Leverkusen Dieter Trzolek. Díky svým nezvyklým metodám si od hráčů vysloužil přezdívku „druid“. Trzolek používá na svalová zranění sviští sádlo nebo celému mužství naordinuje očistnou kúru. V jeho lékárničce mají své místo i zelná polévka a třešňová šťáva.

Někteří lékaři s oblibou využívají kineziologické tejpování – nalepení bavlněných náplastí s akrylovou vrstvou na pokožku má stimulovat nervové dráhy a podporovat rehabilitaci zejména po svalových zraněních. Reprezentační obránce Marcell Jansen už několikrát hrál s náplastmi, které byly vyvinuty v Japonsku, přilepenými na stehně.

Zdá se, že východní medicína je stále oblíbenější. V Billigmannově výzkumu 60% sportovních lékařů odpovědělo, že používají akupunkturu. Čínské umění vpichů jehel je u mnoha hráčů vysoko v kurzu.

Německý fotbalový svaz v době přípravy na mistrovství Evropy zaměstnal dokonce vlastního lektora jógy. Promovaný psycholog Patrick Broome již pracoval pro známé hvězdy, například pro Stinga a Madonnu. Nyní učí pohyblivosti i relaxaci fotbalové hvězdy. Podle jeho slov jen velmi málo hráčů lekce jógy úplně odmítá. Ale i tady je ještě prostor pro vývoj – v Německu mnozí považují jógu za sport starých dam.

Na základě výsledků svého výzkumu Peter Billigmann předpokládá, že homeopatická léčba se bude dál šířit. „V prevenci, zvláště v pozitivním ovlivňovaní imunitního systému, se otvírá prostor pro zlepšování.“

Zdroj: http://www.homeopata.hu/?q=cikk%2Fhomeopatia-es-a-foci

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 16:44

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze