Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vysvědčení, aneb jak to s těmi jedničkami vlastně je?

Autor: Lucie Nestrašilová

Dnes děti dostaly vysvědčení. U žáčků prvního stupně hodnotíme počet jedniček, u dětí ze stupně druhého u hodnocení zlehka polevujeme, u dospívajících středoškoláků pak řešíme, jestli svým ročníkem vůbec prošli. Máme doma několik dětí ze všech těchto kategorií, tedy vím o čem mluvím. Pak máme i děti dospělé. U těch je nejkrásnější sledovat, jak kriticky hodnotí své mladší bratry (nebyli samozřejmě jiní:-)

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Mě však dnes nejvíce pobavilo hodnocení toho nejmladšího. A při pohledu na sociální sítě plné jedniček a fotek usměvavých dítek s vysvědčením, mě napadlo se s Vámi podělit o realitu. O to, že ne všude jsou jen samé jedničky a děti v nažehlené košili s kravatou:-)

Hezké známky na bílém slavnostním papíře jsou u našeho nejmladšího syna zatím standardem, i když už i u něj začínáme pomalu v hodnocení polevovat. V porovnání se staršími bratry, kde minimálně jeden z nich má IQ na hranici Menzy, ale školou prochází jen s odřenýma ušima a "ukecanýma" známkama, jsou a ještě dlouho budou jeho známky milým pohlazením naší rodičovské duše. Co mě však oproti dobám minulým pobavilo, bylo písemné hodnocení jeho osoby paní učitelkou... Předtím než se pustíte do čtení hodnotících bodů musím poznamenat, že náš nejmladší je velmi soutěžitý malý hokejista, pro kterého je život hra, ve kterém akceptuje vše, kde lze sčítat góly a kde lze vyhrát:-) 

Tak a tady to je:

  1. Jsi výborný kamarád a týmový hráč (Jaké to překvapení, že?:-)
  2. Jsi výborný čtenář, vždy byla radost Tvé hlasité a plynulé čtení poslouchat (Čtenář se z něj stal díky dobře vyhlášené soutěži v 1.třídě:-)
  3. Matematika - Tvé matematické nadání je nepochybně veliké!
  4. Tělesná výchova - jsi skvělý sportovec a férový hráč. Mnohokrát jsi nám předvedl ukázkové rozcvičky. (To myslím nepřekvapí nikoho:-)

A teď to přijde...

  1. Občas Ti chybí motivace - zejména v předmětu Pracovní činnosti (práce s materiály), Výtvarná výchova (paní učitelka píše - každého malování nenaplňuje)... Motivace k práci s rukama se u nás v rodině evidentně dědí:-)
  2. Občas mě mrzí Tvá lenivost a občasné odmlouvání:-) Po kom to dítě je???!!!

Nejvíc mě pobavilo hodnocení z hudební výchovy, kdy paní učitelka napsala, že se do hezké známky počítají i vždy POCTIVĚ SPLNĚNÉ DOMÁCÍ ÚKOLY. Ráda bych k tomu podotkla, že za celý školní rok nevím ani o jednom jediném domácím úkolu z HV...

Podtrženo - shrnuto: zaměření našeho dítka je jasné, bude chtít hrát míčové hry, bude si umět skvěle spočítat góly a nahrávky, bude milovat svůj tým, ale co bude dělat až mu dojde, že se na sportovišti neuživí, to fakt nevím. Každopádně jsem ráda, že jsme tím bludištěm v Edenu prošli, protože přežít tenhle školní rok byl s ohledem na výchovně neutěšenou situaci ve třídě opravdu heroickým výkonem. Nejen pro dítě, ale i pro rodiče:-) A to si zaslouží zmrzku!

Krásné prázdniny!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 09:08

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze