Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Strach a nejistota na psích závodech a výstavách

Autor: Petra Sumeráková

Strach, nejistota, roztržitost, roztěkanost... To vše může být překážkou v cestě za úspěchy s jinak nadaným či exteriérově skvělým jedincem.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Výstavy, různé psí sporty spojené se závody - agility, obedience, psí dostihy - a mnohé další, to je řada aktivit, které se v posledních letech mezi pejskaři stávají velkým trendem, o čemž svědčí i čísla příhlášených soutěžících. Na mezinárodních výstavách jsou to tisíce na těch světových desetitisíce!

U většiny plemen je absolvování jedné či více výstav dokonce podmínkou pro splnění chovnosti a k úspěšnému absolvování popisné přehlídky, takže i ti, kteří nemají výstavní ambice, či tomuto koníčku neholdují, musí kvůli zařazení do chovu toto absolvovat.

Mnohdy se může stát, že byť s pejskem cvičíme, řádně ho socializujeme a zvykáme na nová místa, lidi a podněty, přesto je někdy povaha psa velmi složitá a i přes veškerou naší snahu je pejsek zdrženlivější, bázlivější, roztěkanější.

I v takových případech nám mohou pomoci homeopatické léky a bachovy esence. Moje tipy:

  • Pokud se pes zdá nervózní, není ve své kůži, máme pocit, že se v cizím prostředí i lehce klepe, či má trému a věci, které měl doma nacvičené a zvládnuté, není schopen provést, můžeme vyzkoušet homeopatický lék GELSEMIUM SEMPERVIRENS 9C - je důležité ho nasadit již 2-3 dny před událostí a poté ráno před odjezdem, případně i po příjezdu na místo.
  • Dalším homeopatickým lékem je ARGENTUM NITRICUM 9C - je vhodný pro psa, který je chaotický, zmatený a najednou si není jistý, cítí, že se bude něco dít, pobíhá z místa na místo, není schopný si v klidu sednout či lehnout, nereaguje na naše podněty či povely - Argentum doporučuji taktéž nasadit 2-3 dny před plánovanou akcí.
  • Velkým pomocníkem pro tyto případy jsou i bachovy esence -  "univerzální" v podobě RESCUE esence, která vyřeší největší stres přímo na akci. Velmi se mi v praxi osvědčilo samotné podávání esence Mimulus, a to dlouhodobě v případě, že má pes nepříliš sebevědomou povahu, lehce ho rozhodí spousta lidí či psů na akcích, má najednou sklopené uši či ocas. Podávejte každý den 4 kapky esence Mimulus do misky s vodou či 4 kapky 4x denně přímo na jazyk, a to minimálně jeden měsíc, někdy i déle.

V tomto směru je na místě opravdu velká dávka trpělivosti a musíte být vděční za každý pokrok.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 06:52

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze