Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Strach a nejistota na psích závodech a výstavách

Autor: Petra Sumeráková

Strach, nejistota, roztržitost, roztěkanost... To vše může být překážkou v cestě za úspěchy s jinak nadaným či exteriérově skvělým jedincem.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Výstavy, různé psí sporty spojené se závody - agility, obedience, psí dostihy - a mnohé další, to je řada aktivit, které se v posledních letech mezi pejskaři stávají velkým trendem, o čemž svědčí i čísla příhlášených soutěžících. Na mezinárodních výstavách jsou to tisíce na těch světových desetitisíce!

U většiny plemen je absolvování jedné či více výstav dokonce podmínkou pro splnění chovnosti a k úspěšnému absolvování popisné přehlídky, takže i ti, kteří nemají výstavní ambice, či tomuto koníčku neholdují, musí kvůli zařazení do chovu toto absolvovat.

Mnohdy se může stát, že byť s pejskem cvičíme, řádně ho socializujeme a zvykáme na nová místa, lidi a podněty, přesto je někdy povaha psa velmi složitá a i přes veškerou naší snahu je pejsek zdrženlivější, bázlivější, roztěkanější.

I v takových případech nám mohou pomoci homeopatické léky a bachovy esence. Moje tipy:

  • Pokud se pes zdá nervózní, není ve své kůži, máme pocit, že se v cizím prostředí i lehce klepe, či má trému a věci, které měl doma nacvičené a zvládnuté, není schopen provést, můžeme vyzkoušet homeopatický lék GELSEMIUM SEMPERVIRENS 9C - je důležité ho nasadit již 2-3 dny před událostí a poté ráno před odjezdem, případně i po příjezdu na místo.
  • Dalším homeopatickým lékem je ARGENTUM NITRICUM 9C - je vhodný pro psa, který je chaotický, zmatený a najednou si není jistý, cítí, že se bude něco dít, pobíhá z místa na místo, není schopný si v klidu sednout či lehnout, nereaguje na naše podněty či povely - Argentum doporučuji taktéž nasadit 2-3 dny před plánovanou akcí.
  • Velkým pomocníkem pro tyto případy jsou i bachovy esence -  "univerzální" v podobě RESCUE esence, která vyřeší největší stres přímo na akci. Velmi se mi v praxi osvědčilo samotné podávání esence Mimulus, a to dlouhodobě v případě, že má pes nepříliš sebevědomou povahu, lehce ho rozhodí spousta lidí či psů na akcích, má najednou sklopené uši či ocas. Podávejte každý den 4 kapky esence Mimulus do misky s vodou či 4 kapky 4x denně přímo na jazyk, a to minimálně jeden měsíc, někdy i déle.

V tomto směru je na místě opravdu velká dávka trpělivosti a musíte být vděční za každý pokrok.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.8.2019 00:09

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze