Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dětská lékárnička na tábor

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Obraz odjezdu na tábor: děti s kufry, některé běhají, jiné si hledají kamaráda. Rodiče stojí v řadě u zdravotníka, každý drží v ruce pytlík plný léků, mastiček, nosních sprejů. Zdravotník zakládá seznamy s dávkováním léků do velké složky.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Naše děti jsou naštěstí zdravé a postačí, když odevzdáme kartičku pojištěnce. Svou lékárničku mají u sebe v kufru.

Osvědčilo se mi balit homeopatické léky, bachovky, Schüsslerovy soli a ostatní „naše“ léky do malých potravinových krabiček, na jejichž vršek přilepím seznam léků i s popisem potíží, kdy je vhodné je užít. U krémů a mastiček nedávám celá balení. Vytlačím vždy trochu do plastového vajíčka a permanentním fixem napíšu název, nebo kdy je použít. Vajíčka pak zabalím do nepoužívaného pouzdra na brýle nebo do doma vyrobené kapsičky.

Dávkování už naše děti znají (jedna dávka je 5 granulí). Umí si dokonce připravit i homeopatický „koktejl“. Vědí, že do půl litru vody (v PET lahvi) si mají rozpustit 10 granulí vybraného léku (nebo léků) a pak popíjet po celý den. Samozřejmě si léky doma nevybírají samy!

Jak vypadá taková táborová krabička-lékárnička?

  • Nesmí chybět Dapis gel, krém na opruzeniny (vyplatí se mít ho s sebou hlavně na skautských a jiných stanových táborech), Arnigel, levandulový nebo tea-tree krém.
  • Do plastového vajíčka jim odsypu několik krizových pastilek – Rescue Remedy.

Z homeopatických léků jsou pro nás důležité tyto léky:

  • Arnica montana – když spadneš, na modřiny.
  • Ledum palustre – když tě něco štíplo a hodně to svědí.
  • Oscillococcinum – když se cítíš zchváceně, když onemocníš.

Každé dítě má svá specifika, podle toho se liší i jejich krabičky.

  • Mladší syn má reflux, proto jsou součástí jeho lékárničky i léky Robinia pseudo-acacia (když tě pálí v krku) a Gastrocynésine, které má v batůžku vždy s sebou jako první pomoc.
  • Přidávám mu i lék Calcarea phosphorica na růstové bolesti.
  • U staršího syna se často objevují bolesti v krku, proto má ve své krabičce i Homeogéne.
  • Když starší dcerku bolí v krku, je to vždy bolest vystřelující do ucha, proto jí přidávám lék Phytolacca.
  • Mladší dcerka často krvácí z nosu, a tak má ve svém balíčku jako první pomoc Phosphorus.

V každé rodině se krabičky budou lišit, ale je velmi výhodné, když děti (nebo tatínci) vidí na krabičce, kdy který lék použít.

Přeji všem krásné léto ve zdraví!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 22:26

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze