Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

S homeopatiky na Mistrovství ČR

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Můj manžel, zapálený sportovec, začal před rokem a půl hrát nový sport – discgolf. A protože kouzlu tohoto sportu úplně propadl nejen on, ale i náš starší syn, stal se discgolf dalším "členem" naší rodiny.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Hoši spolu chodí na pravidelné tréninky a často objíždí turnaje po celé republice. Sportování, které ze začátku vypadalo jak legrace, se stalo vážným. Já jsem si uvědomila, že jediné, co pro ně můžu udělat, je zajistit jim zdravou a vyváženou stravu a když je třeba, tak vytáhnu naši domácí homeopatickou lékárničku.

Největší sportovní událostí letošního jara bylo pořádání mistrovství ČR v discgolfu v našem malém městečku. Manžel a tým jeho kamarádů měli všechnu organizaci na starosti a k tomu ještě hráli. V den D jsem cítila z manžela velké napětí, proto jsem mu do pití nakapala Recue remedy kapky. Jsou to krizové kapky pro náhlé a vyhrocené situace. Výsledek byl téměř okamžitý. Po vypití lahve vody s Rescue kapkami za mnou manžel přišel s tím, že neví, co v tom je, ale že ho to báječně uklidňuje a že chce další dávku:-) Tak jsem kapala celé 3 dny,  po které mistrovství probíhalo.

Dále jsem synovi i manželovi do pití přidávala homeopatický lék Arnica montana 9C a Magnesia phosphorica 9C. S touto kombinací mám dobrou zkušenost při velké fyzické námaze. Pomáhá regeneraci svalů, zabraňuje svalovým bolestem a křeči po sportu. Celý víkend zvládli v pohodě fyzické i psychické a já jsem věděla, že velký podíl na tom mají právě homeopatika a Bachovy esence.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.3.2023 22:39

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze