Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Venku je krásně, je na čase si to užít... A zasoutěžit si!

Autor: Lucie Nestrašilová

Venku je krásně, konečně přišly tolik očekávané letní dny. S příchodem sluníčka přišel i příval energie, nových výzev, projektů... To mě pohltilo natolik, že jsem se poslední dny ani nezastavila a „recidiva“ je zpět. Tou recidivou mám na mysli horlivé pracovní tempo, do všeho se opět vrhám po hlavě, pracuji ráno, odpoledne, večer. V noci se budím a přemýšlím, co všechno musím ještě udělat.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Stop.

Už jsem si své vyčerpání kdysi zažila a nechtěla bych spadnout do syndromu vyhoření. Tak jsem si dnes vyrazila na Kampu. Rozhodla jsem se, že budu pracovat venku, na čerstvém vzduchu, nenechám se nikým a ničím vyrušovat... Sluníčko svítí, tráva je ve stínu pod košatým stromem krásně vlhká, vedle v Bakeshopu měli dobrou kávu a ovesnou cookiesku a já už se pár dní nemůžu dostat k tomu napsat článek o jednom skvělém třídenním semináři. Proč? Protože kdekoli jsem, všude na mě někdo mluví, stále mi někdo volá, někdo mě s něčím oslovuje... Vypla jsem tedy telefon a rozhodla se být jen sama se sebou, „jen“ tady a teď. Inspirovala mě naše spolupracovnice Jana, která o bytí „tady a teď“ napsala pro vás-nás článek...

Zula jsem si boty, šlapu bosýma nohama po trávě, pak usedám, protahuji se, lehám si, zavírám oči a poslouchám bouřlivé šumění Vltavy, cvrkot poklidných turistů, štěkání pejsků... A je mi krásně. Najednou vypínám a myslím jen na samé hezké věci. Pak si sednu, otevřu počítač a najednou mi hlava zase funguje. Slova naskakují samy od sebe, inspirace přichází ne na jeden, ale hned na tři články. Připravuji si i témata pro rozhovor, vymýšlím pro naše čtenáře novou soutěž, vlastně rovnou celou sérii soutěží! Je tady přece léto, blíží se prázdniny, čas dovolených a taková homeopatická lékárnička na cesty nebo informacemi nabitá kniha se může hodit každému z vás, ne?

Všechno mi jde najednou samo. Stačilo jen na pár minut vypnout, užívat si bytí „tady a teď“ a najednou jde všechno samo. Není třeba se přemáhat. Vyzkoušejte to taky, nemusíte chodit přímo na Kampu, stačí louka kousek od Vás, nebo lavička v parku. Dobíjejte se v zeleni a na čerstvém vzduchu. Protože zelená je barva svěžesti...

Těch pár minut za to stojí, hned Vám bude líp...

A teď si jdeme zasoutěžit! 

S teplým počasím přichází i zvýšený počet úrazů. Jaký homeopatický lék, který je klíčovým lékem úrazů, se vyrábí z byliny zvané Prha chlumní a je nazýván homeopatickým "Áčkem"?

a) Arnica montana
b) Nux vomica
c) Argentum nitricum

Správné odpovědi zasílejte e-mailem do pátku, 17.6.2016 na adresu info@svethomeopatie.cz. Vylosujeme tři z vás, kteří správně odpoví na naši soutěžní otázku. Odměnou pro ně pak bude kniha HOMEOPATIE A SPORT! A jako bonus získá každý z výherů limitovanou edici našich redakčních hrnečků:-) 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.6.2020 05:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze