Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Taková normální rodinná procházka...

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Vzhledem k časovému vytížení naší rodiny, je společný čas - výlet, procházka atd. vždy příjemným zážitkem. Tentokrát jsme se vypravili na procházku s piknikem i s naší milovanou fenkou. Procházku jsme naplánovali částečně v otevřeném terénu a částečně lesními stezkami.

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Mirka Menclová

Nebyl by to výlet bez jídla, protože moje děti hned co vytáhnou paty z domu, vyzvídají, kdy bude svačinka. Tak jsme si v půlce cesty udělali piknik na krásné pasece u lesa. Naše fenka border kolie Maya miluje jakýkoliv létající hmyz a s oblibou ho loví, vysloužila si za to přezdívku lapačka. Co létá, to loví a velmi úspěšně. Během jídla slyším zakňučení, ale nevěnovala jsem tomu výraznější pozornost než zběžná prohlídka psa jestli nemá nějaké zranění.

Vyrážíme dále a fenka se chová normálně. V lese stavíme domečky až s brekem přichází mladší dcera, že se spálila o kopřivu. Hledám v tašce kapesník, který jsem chtěla namočit a postižené místo zchladit. Místo toho na mě vypadl Dapis gel - tak hned mažeme. Se slovy: "Mami to krásně studí", už dcera zase utíká dodělat svoje dílo.

Fenka přiběhla odpočívat ke mně a já při mazlení zpozoruji mírný otok jednoho pysku. Teď už vím, proč předtím zakňučela. Píchla ji pravděpodobně vosa nebo včela, kterou na louce chytala. Opět sahám pro Dapis gel a mažu několikrát po sobě, otok se brzy začíná zmenšovat. (pozn. vhodné by bylo podat homeopatikum Apis mellifica 15CH, ale nemám sebou pohotovostní lékárničku.)

Vycházka pokračuje a mladší dcera se chce už jen nosit za krkem tatínkovi, ten si ale stěžuje na pálení v oblasti týla. Krk prohlížím a vidím zarudnutí, typické spálení od sluníčka. Někdo se nám zapomněl namazat krémem na opalování. Opět sahám do batohu pro Dapis gel a aplikuji ho, úleva se dostaví velmi brzy a mladší dcera může zase na koníčka. (pozn. z homeopatik lze velmi dobře užít Belladonnu 9CH nebo Apis 15CH, či mast Cicaderma - po aplikaci se nesmí na slunce).

Procházku končíme k večeru a u menšího rybníčka ještě zkoušíme, kdo udělá lepší žabku. Vzhledem k večerní hodině se zvyšuje aktivita komárů a muchniček. Aby byl výlet kompletní, musí starší dcera prozkoumat rákosí, protože odtamtud slyšela kvákání žab a chtěla se na ně podívat. Nejen, že je solidně poškrábaná, trošku mokrá a blátem vyzdobená, ale také poštípaná. Intenzivně se drbe a stěžuje si na nepříjemné svědění. Po mírné očistě v rybníčku, opět lovím v batohu Dapis gel a nanáším na postižená místa. (Pro tento případ by bylo nejvhodnější užití homeopatika Ledum palustre, lze ho užívat i preventivně, protože má repelentní účinky). Procházku jsme si všichni užili a maminka se příště více připraví - pohotovostní lékárnička už je od teď stále v batohu, ale i zapomenutý Dapis gel udělal výbornou službu.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.6.2020 13:15

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze