Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Taková normální rodinná procházka...

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Vzhledem k časovému vytížení naší rodiny, je společný čas - výlet, procházka atd. vždy příjemným zážitkem. Tentokrát jsme se vypravili na procházku s piknikem i s naší milovanou fenkou. Procházku jsme naplánovali částečně v otevřeném terénu a částečně lesními stezkami.

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Mirka Menclová

Nebyl by to výlet bez jídla, protože moje děti hned co vytáhnou paty z domu, vyzvídají, kdy bude svačinka. Tak jsme si v půlce cesty udělali piknik na krásné pasece u lesa. Naše fenka border kolie Maya miluje jakýkoliv létající hmyz a s oblibou ho loví, vysloužila si za to přezdívku lapačka. Co létá, to loví a velmi úspěšně. Během jídla slyším zakňučení, ale nevěnovala jsem tomu výraznější pozornost než zběžná prohlídka psa jestli nemá nějaké zranění.

Vyrážíme dále a fenka se chová normálně. V lese stavíme domečky až s brekem přichází mladší dcera, že se spálila o kopřivu. Hledám v tašce kapesník, který jsem chtěla namočit a postižené místo zchladit. Místo toho na mě vypadl Dapis gel - tak hned mažeme. Se slovy: "Mami to krásně studí", už dcera zase utíká dodělat svoje dílo.

Fenka přiběhla odpočívat ke mně a já při mazlení zpozoruji mírný otok jednoho pysku. Teď už vím, proč předtím zakňučela. Píchla ji pravděpodobně vosa nebo včela, kterou na louce chytala. Opět sahám pro Dapis gel a mažu několikrát po sobě, otok se brzy začíná zmenšovat. (pozn. vhodné by bylo podat homeopatikum Apis mellifica 15CH, ale nemám sebou pohotovostní lékárničku.)

Vycházka pokračuje a mladší dcera se chce už jen nosit za krkem tatínkovi, ten si ale stěžuje na pálení v oblasti týla. Krk prohlížím a vidím zarudnutí, typické spálení od sluníčka. Někdo se nám zapomněl namazat krémem na opalování. Opět sahám do batohu pro Dapis gel a aplikuji ho, úleva se dostaví velmi brzy a mladší dcera může zase na koníčka. (pozn. z homeopatik lze velmi dobře užít Belladonnu 9CH nebo Apis 15CH, či mast Cicaderma - po aplikaci se nesmí na slunce).

Procházku končíme k večeru a u menšího rybníčka ještě zkoušíme, kdo udělá lepší žabku. Vzhledem k večerní hodině se zvyšuje aktivita komárů a muchniček. Aby byl výlet kompletní, musí starší dcera prozkoumat rákosí, protože odtamtud slyšela kvákání žab a chtěla se na ně podívat. Nejen, že je solidně poškrábaná, trošku mokrá a blátem vyzdobená, ale také poštípaná. Intenzivně se drbe a stěžuje si na nepříjemné svědění. Po mírné očistě v rybníčku, opět lovím v batohu Dapis gel a nanáším na postižená místa. (Pro tento případ by bylo nejvhodnější užití homeopatika Ledum palustre, lze ho užívat i preventivně, protože má repelentní účinky). Procházku jsme si všichni užili a maminka se příště více připraví - pohotovostní lékárnička už je od teď stále v batohu, ale i zapomenutý Dapis gel udělal výbornou službu.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:33

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze