Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Trávicí problémy psa na cestách

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Velmi často se na výstavách setkávám s trávicími problémy u psů. Je velmi nepříjemné přijet na výstaviště a stále vidět či dokonce šlapat do různých řidších či dokonce tekutých hovínek, nehledě na to, že se sama obávám, aby mé zvíře něco nepřineslo z výstavy domů. Výstava sama o sobě je, jak já říkám „semeništěm“ nemocí, protože se na poměrně malém prostoru koncentruje velký počet zvířat.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Při posuzování si rozhodčí rozhodně po každém posouzení jedince nedezinfikuje ruce a tak je celkem bez podivení, že pokud se každému jedinci sáhne do tlamy, aby se zkontrolovaly zuby a skus, že se může snadno nějaké onemocnění přenést.

Na výstavy s sebou vozím celou lékárnu a musím říct, že jsem už pomohla mnohým psům. Vozím samozřejmě i homeopatika, která velmi podpoří a urychlí akutní fáze projevů, ať už průjmů či zvracení a nechutenství nebo celkové skleslosti či dehydrataci v horkých měsících, kdy lidé naprosto zapomínají na to, jak snadno se pes může přehřát.

K celkové kondici psa samozřejmě přispívá i psychika. Ne každý jedinec, přesto, že je třeba i krásný, je totiž vhodný k výstavám, právě díky své povaze. Ale vystavovatelé jsou neoblomní a přesto takového jedince stále vystavují stresu a neuvědomují si, kolik škody mohou tímto přístupem napáchat.

Osvědčilo se mi toto složení homeopatik na cestách:

  • Na podporu imunity vozím stále Siliceu a osvědčené Oscillococcinum. U Silicey je celkem jedno v jakém ředění. Osobně střídám 9 C a 15 C v dávkování 2x denně po dvou granulích. Dále je výborné podávat Phosphorus 9 C na celkové posílení organismu při stresu.
  • Výborným lékem, který doplňuje tekutiny, které pes ztratil průjmem či zvracením je pro mě China. Používám ji v ředění 15 C. Navíc tento lék podporuje i chuť k jídlu, kterou pes často ztratí díky změnám, které ho na výstavách provází (strava, klima, dlouhé cestování autem, neustálý stres). Používám ji často v kombinaci s Natrum muriaticum 15 C či 30 C a v kombinaci s bachovými kapkami.
  • Pokud se u psa objeví ve stolici krev, volím Ferrum phosphoricum 15 C a Histamine 30 C (na předpis).
  • Výborným lékem při průjmech na cestách je Arsenicum album 9 C.
  • Pokud pes ublinkává nebo má sníženou chuť k jídlu, volím Lycopodium clavatum 15 C (může být i 9 C) a dále dle typologie zvířete (zimomřivý - horkokrevný, malý - velký, štíhlý - tlustý, rychlý - pomalý atd.) psovi podávám Ipecacuanhu 9 C nebo osvědčené tabletky Cocculine či Petroleum 9 C při výrazném slinění či zvracení v autě.
  • Pokud je pes hodně vyčerpaný volím Phosphoricum acidum 15 nebo 30 C.
  • Dalším výborným lékem je Nux vomica 5 C, která podporuje trávení a posiluje játra.

Chtěla bych podotknout, že pokud je zvíře apatické a stav se nezlepší viditelně během jednoho dne, je nutné ihned navštívit veterinárního lékaře, zvíře včas zaléčit antibiotiky a na nic nečekat!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 01:54

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze