Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Trávicí problémy psa na cestách

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Velmi často se na výstavách setkávám s trávicími problémy u psů. Je velmi nepříjemné přijet na výstaviště a stále vidět či dokonce šlapat do různých řidších či dokonce tekutých hovínek, nehledě na to, že se sama obávám, aby mé zvíře něco nepřineslo z výstavy domů. Výstava sama o sobě je, jak já říkám „semeništěm“ nemocí, protože se na poměrně malém prostoru koncentruje velký počet zvířat.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Při posuzování si rozhodčí rozhodně po každém posouzení jedince nedezinfikuje ruce a tak je celkem bez podivení, že pokud se každému jedinci sáhne do tlamy, aby se zkontrolovaly zuby a skus, že se může snadno nějaké onemocnění přenést.

Na výstavy s sebou vozím celou lékárnu a musím říct, že jsem už pomohla mnohým psům. Vozím samozřejmě i homeopatika, která velmi podpoří a urychlí akutní fáze projevů, ať už průjmů či zvracení a nechutenství nebo celkové skleslosti či dehydrataci v horkých měsících, kdy lidé naprosto zapomínají na to, jak snadno se pes může přehřát.

K celkové kondici psa samozřejmě přispívá i psychika. Ne každý jedinec, přesto, že je třeba i krásný, je totiž vhodný k výstavám, právě díky své povaze. Ale vystavovatelé jsou neoblomní a přesto takového jedince stále vystavují stresu a neuvědomují si, kolik škody mohou tímto přístupem napáchat.

Osvědčilo se mi toto složení homeopatik na cestách:

  • Na podporu imunity vozím stále Siliceu a osvědčené Oscillococcinum. U Silicey je celkem jedno v jakém ředění. Osobně střídám 9 C a 15 C v dávkování 2x denně po dvou granulích. Dále je výborné podávat Phosphorus 9 C na celkové posílení organismu při stresu.
  • Výborným lékem, který doplňuje tekutiny, které pes ztratil průjmem či zvracením je pro mě China. Používám ji v ředění 15 C. Navíc tento lék podporuje i chuť k jídlu, kterou pes často ztratí díky změnám, které ho na výstavách provází (strava, klima, dlouhé cestování autem, neustálý stres). Používám ji často v kombinaci s Natrum muriaticum 15 C či 30 C a v kombinaci s bachovými kapkami.
  • Pokud se u psa objeví ve stolici krev, volím Ferrum phosphoricum 15 C a Histamine 30 C (na předpis).
  • Výborným lékem při průjmech na cestách je Arsenicum album 9 C.
  • Pokud pes ublinkává nebo má sníženou chuť k jídlu, volím Lycopodium clavatum 15 C (může být i 9 C) a dále dle typologie zvířete (zimomřivý - horkokrevný, malý - velký, štíhlý - tlustý, rychlý - pomalý atd.) psovi podávám Ipecacuanhu 9 C nebo osvědčené tabletky Cocculine či Petroleum 9 C při výrazném slinění či zvracení v autě.
  • Pokud je pes hodně vyčerpaný volím Phosphoricum acidum 15 nebo 30 C.
  • Dalším výborným lékem je Nux vomica 5 C, která podporuje trávení a posiluje játra.

Chtěla bych podotknout, že pokud je zvíře apatické a stav se nezlepší viditelně během jednoho dne, je nutné ihned navštívit veterinárního lékaře, zvíře včas zaléčit antibiotiky a na nic nečekat!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2020 20:04

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze