Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Moučnivka u novorozence

Autor: Redakce

Jak poznáte, zda v pusince vašeho děťátka vidíte opravdu moučnivku? Lze i v tomto případě novorozencovi pomoci homeopatickými léky? Podle slov naší porodní asistentky Bc. Romany Gogelové nebývá moučnivka jen na jazyku, ale objevuje se ještě jinde uvnitř pusinky dítěte. Jsou to bílé povlaky či flíčky, které se nedají sundat.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Do naší poradny napsala maminka dvoutýdenního miminka:

„Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu. Paní doktorka nám předepsala genciánovou violeť na počínající moučnivku. Tu ale nechci malé dávat kvůli možné karcinogenitě. Existuje jiný vhodný přípravek? Děkuji předem za radu.“

Na dotaz odpověděla zkušená porodní asistentka, odbornice v homeopatii, Bc. Romana Gogelová:

„Použijte BORAX 5 C – v 5 ml vody rozpusťte 5 granulí a miminku podávejte ze stříkačky. Dalších 5 granulí rozpusťte v dalších 5 ml, vytírejte pusinku a potírejte si prsní dvorce. I vy sama užijte 2x denně 5 granulí tohoto léku. Tím se účinek zlepší, brzy to zabere.

Pokud by se stav nezlepšoval a miminko by mělo moučnivku úpornou, lze přidat další léky. Jednorázově miminku vytřít pusinku genciánovou violetí není žádná chyba. Špatné je kontinuální používání. Držím palce.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:32

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze