Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dorotčin salát pro spolužáky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Vést děti k samostatnosti se vyplatí! Dovolit jim pomáhat, i když nám to právě nevyhovuje… Přiznejme si, kolikrát se nám nechce pustit je do kuchyně, protože představa spouště, která po dětském vaření zůstává, není pro nás nijak lákavá. Podívejme se na to pozitivně: Čas věnovaný úklidu po pomoci dětí při přípravě večeře berme jako investici do budoucnosti.

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Naše starší dcerka přišla po dvou týdnech nemoci do školy a byla moc překvapena, že její soused v lavici přinesl salát, který ochutnaly všechny děti i paní učitelka. Spolužák měl zbytek jako svačinku. Dorotka je „akční žena“, takže než odešla do výtvarky, poprosila mě, abych jí nakoupila ingredience, které budou hezky barevné, protože i ona MUSÍ zítra do školy přinést salát. „A ty mi, maminko, nebudeš vůbec pomáhat!“

Opravdu jsem se zeleniny nesměla ani dotknout, protože by to pak nebylo, že vařila sama. (Akorát kuskus jsme vařily společně.) A výsledek? Salát byl moc chutný, hezky barevný a dokonce paní učitelka poprosila o recept.

Jak na rychlý, zdravý a jednoduchý salát?

Potřebujeme:
římský salát nakrájený na nudličky
žlutou a červenou papriku nakrájenou na kostičky
okurku nakrájenou na kostičky
kukuřici
lahůdkové tofu nakrájené na kostičky
uvařený kuskus
čerstvou česnekovou nať
čerstvé oregano
čerstvý kopr
vločky z řasy nori
sušená rajčata
slunečnicové semínko
ume-ocet
rýžový ocet
olivový olej
pepř
sušený česnek

Všechny ingredience smícháme a skvělá večeře je hotová!

  • TIP: V receptu chybí sůl, ale tento salát není potřeba solit, protože je v něm použitý ume ocet, který je slaný.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:38

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze