Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak podat homeopatické léky psům?

Autor: Petra Sumeráková

Velmi často se setkávám s tím, že majitelé pejsků podcení nebo dokonce zapomenou na hlavní zásady podávání homeopatických léků, což může velmi zásadně ovlivnit i samotnou léčbu. Podávání homeopatik má svá striktní pravidla, při nedodržení je nástup účinku léku velmi slabý či žádný, mnozí to pak svádí na to, že léčba nefunguje.

Ilustrační foto
Zdroj: pexels

Pojďme si tedy shrhnout a zopakovat základní pravidla a možné způsoby podání homeopatických léků psům:

  1. Zásadní a velmi důležité je nedotýkati se kuliček kovovým nádobím - žádné lžičky, apod.
  2. Před a po podání granulí by pes neměl cca 15-20 minut jíst.
  3. Granule podáváme nejlépe přímo do tlamy - pod jazyk či pysk a necháme je v tlamě volně rozpustit. Řada psů však kuličky ráda jazykem z tlamy vyhazuje, můžeme je buď opakovaně vracet do tlamy nebo si připravíme homeopatický roztok, což je úplně nejčastějším a veterináři nejdoporučovanějším způsobem: Granule rozpustíme v cca 20 ml pramenité či převařené vody, ideálně do injekční stříkačky (samozřejmě bez jehly), můžeme doplnit i kapkou vysokoprocentního alkoholu např. vodky – roztok nám vydrží v lednici i několik dní. Poté dávkujeme cca 1-2 ml přímo na jazyk.
  4. Pokud se psem bojujete a nejste schopni mu do tlamy pomocí stříkačky aplikovat roztok, je tu poslední možnost, a to vtlačení kuliček do piškotu - piškot je sladký - stejně jako granule - a tím nejméně narušíme "homeopatický přenos" léku.
  5. NIKDY však granule nedávajte do masa, paštiky či granulí!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.4.2019 21:17

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze