Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak podat homeopatické léky psům?

Autor: Petra Sumeráková

Velmi často se setkávám s tím, že majitelé pejsků podcení nebo dokonce zapomenou na hlavní zásady podávání homeopatických léků, což může velmi zásadně ovlivnit i samotnou léčbu. Podávání homeopatik má svá striktní pravidla, při nedodržení je nástup účinku léku velmi slabý či žádný, mnozí to pak svádí na to, že léčba nefunguje.

Ilustrační foto
Zdroj: pexels

Pojďme si tedy shrhnout a zopakovat základní pravidla a možné způsoby podání homeopatických léků psům:

  1. Zásadní a velmi důležité je nedotýkati se kuliček kovovým nádobím - žádné lžičky, apod.
  2. Před a po podání granulí by pes neměl cca 15-20 minut jíst.
  3. Granule podáváme nejlépe přímo do tlamy - pod jazyk či pysk a necháme je v tlamě volně rozpustit. Řada psů však kuličky ráda jazykem z tlamy vyhazuje, můžeme je buď opakovaně vracet do tlamy nebo si připravíme homeopatický roztok, což je úplně nejčastějším a veterináři nejdoporučovanějším způsobem: Granule rozpustíme v cca 20 ml pramenité či převařené vody, ideálně do injekční stříkačky (samozřejmě bez jehly), můžeme doplnit i kapkou vysokoprocentního alkoholu např. vodky – roztok nám vydrží v lednici i několik dní. Poté dávkujeme cca 1-2 ml přímo na jazyk.
  4. Pokud se psem bojujete a nejste schopni mu do tlamy pomocí stříkačky aplikovat roztok, je tu poslední možnost, a to vtlačení kuliček do piškotu - piškot je sladký - stejně jako granule - a tím nejméně narušíme "homeopatický přenos" léku.
  5. NIKDY však granule nedávajte do masa, paštiky či granulí!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 07:54

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze